مدیركل پژوهشی وزارت نفت:

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می شود

نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تدوین می شود

به گزارش گوپا مدیرکل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت تا مهر ماه سالجاری تدوین می شود.مهدی احمد خان بیگی در حاشیه بازدید از شرکتهای دانش بنیان و فناور حوزه نفت و گاز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: از بهمن ماه سال قبل که وزیر نفت سند جهت گیری های کلان پژوهش، فناوری و تجاری سازی وزارت نفت را ابلاغ کردند بر مبنای آن چهار شرکت دانش بنیان ما فرصت یافتند که اولویت های خویش را اعلام کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس درخت فناوری مجموعه وزارت نفت تا آخر خردادماه رونمایی خواهد شد و تا مهرماه سالجاری نقشه راه توسعه فناوری وزارت نفت استخراج می شود.
مدیرکل پژوهش وزارت نفت اظهار داشت: نقشه راه توسعه فناوری، دقیق مشخص می کند که کدام طرح ها ذیل فناوری ها صورت گیرد.
خان بیگی با اشاره به اینکه نقشه راه توسعه فناوری نیازهای کنونی را پوشش داده و با آینده پژوهی نیازهای آتی را در بر می گیرد، اضافه کرد: در این نقشه بر مبنای سطح آمادگی فناوری استفاده از ظرفیت دانشگاه ها (TRL) شرکتهای دانش بنیان، پارک ها و سازندگان تجهیزات مشخص می شود.
وی با اشاره به اینکه همه نیازهای صنعت نفت تا مهر ماه مشخص می شود، افزود: سامانه ای هم درحال طراحی است که نیمه دوم سال آماده می شود که در آن افق و عناوین پروژه ها، نیازمندی ها با ظرفیت دانش بنیان تخصصی انجام می شود.
مدیرکل پژوهش وزارت نفت تصریح کرد: برای ایجاد تعامل بین پارک نوآوری وزارت نفت در تهران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تلاش می نماییم.
به گزارش گوپا به نقل از مهر، معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت و هیئت همراه در سفری یک روزه به اصفهان بامداد امروز از شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان و برخی از شرکتهای فناور و دانش بنیان حوزه نفت و گاز بازدید نمودند.
۶۱۲ واحد فناور در شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان مستقر است که از این تعداد ۹۰ شرکت تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند.


منبع:

1401/03/04
10:59:17
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آینده , تحقیق , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گوپا