آیا پهپادها جای پستچی ها را خواهند گرفت؟

آیا پهپادها جای پستچی ها را خواهند گرفت؟

به گزارش گوپا شرکت ˮرویال میلˮ(Royal Mail) بریتانیا درحال ساخت ناوگانی متشکل از ۵۰۰ پهپاد برای حمل نامه به مناطق دور افتاده بریتانیا است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت "رویال میل" که مسئول عرضه خدمات پستی و چاپ تمبر در بریتانیا است به تازگی اعلام نموده درحال توسعه ناوگانی متشکل از ۵۰۰ پهپاد برای حمل نامه به مناطق دورافتاده در بریتانیا همچون مجمع الجزایر "سیلی" و مجمع الجزایر "هبریدها" است. این شرکت حتی اظهار کرده می خواهد ظرف سه سال آینده بیشتر از ۵۰ مسیر جدید پهپاد پستی را هم ایجاد نماید.
این سرویس پستی که می خواهد طی سه سال آینده بیشتر از ۵۰ مسیر جدید پهپاد پستی را بعنوان بخشی از مشارکتش با شرکت بریتانیایی"Windracers" ایجاد نماید، قبلا آزمایشات موفقیت آمیزی را در اسکاتلند و کورنوال انجام داده است.
این شرکت انگلیسی اظهار کرده که پهپادها می توانند به کاهش انتشار کربن و بهبود امنیت خدمات پستی این مجمع الجزایر کمک کنند.
به گفته این شرکت چاره آنها جایگزینی مناسب تر برای روش های فعلی ارسال مرسولات است که شامل فرابر و هواپیماهای معمولی و روش های ارسال زمینی که امکان دارد به علت شرایط آب و هوایی نامطلوب تحت تأثیر قرار گیرند.
پهپادهای رویال میل می توانند از هر سطح صافی(ماسه، چمن یا آسفالت) بلند شده و پراز کنند. طول بال های پهپادهای رویال میل بیشتر از ۳۰ فوت(۱۰ متر) است.


اولین مسیرهای شناسایی شده برای سرویس جدید شامل جزایر سیلی، جزایر شتلند، جزایر اورکنی و هبریدها است، باآنکه تمامی این برنامه ها منوط به تایید سازمان هواپیمایی کشوری(CAA) خواهند بود.
"سایمون تامپسون"(Simon Thompson) مدیر اجرایی رویال میل اظهار داشت: تحویل بموقع بدون توجه به موقعیت مکانی مشتریان یا شرایط آب و هوایی در حالیکه از محیط زیست هم محافظت می شود، هدف اصلی شرکت ما است. باآنکه ما به همه جا می رویم اما باز هم رویال میل هم اکنون کمترین انتشار کربن دی اکسید را در هنگام ارسال هر بسته تحویلی دارد.
هر پهپاد دو موتوره دارای طول بال ۳۲ فوتی است و دارای یک سیستم خلبان خودکار با قابلیت اطمینان بالا است.
آنها می توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم بسته در هر شکل و اندازه ای را روزانه بین جزایر حمل کنند.
نامه ها و بسته ها بعد از تحویل گرفته شدن از محل فرود، توسط مامور محلی تحویل داده می شود ازاین رو همچنان از نیروی کار انسانی هم در این موارد استفاده می شود و پهپادها کاملا جایگزین انسان ها نشده اند.
"کریس پکستون"(Chris Paxton) رئیس آزمایشات پهپادهای رویال میل به بی بی سی اظهار داشت که این پهپادها در اصل برای ارسال تجهیزات کمکی به آفریقا طراحی شده بودند.


آنها بسیار شبیه یک هواپیمای کوچک هستند، با این تفاوت که خلبانی در داخل آن وجود ندارد و پهپادها یک مسیر برنامه ریزی شده را به صورت مستقل و بر مبنای کد پستی وارد شده طی می کنند. پهپادها در طول مسیر برای اطمینان از ایمن بودن پرواز، نظارت می شوند. در هر دو انتهای مسیر هم خلبانان ایمنی وجود دارند که در صورت نیاز قادر به کنترل پهپاد هستند. پهپادها همینطور کمتر از هواپیماهای معمولی تحت تأثیر آب و هوای نامطوب مانند مه و باران شدید قرار می گیرند. رویال میل تابحال و طی ۱۸ ماه گذشته چهار آزمایش پهپادی را انجام داده است.


1401/02/23
23:56:18
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آزمایش , آینده , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا