رئیس فراكسیون دانشگاهیان مجلس مطرح كرد

باید انتقاد دانشجویان شنیده شود

باید انتقاد دانشجویان شنیده شود

به گزارش گوپا، عضو کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس با تقدیر از حضور وزیر علوم در میان دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف اظهار داشت: نباید اعتراضات دانشجویی از چارچوب معقول و قانونی خارج شده و به سمت ساختارشکنی و اقدامات دور از شأن فضای علمی و نخبگانی دانشگاه سوق داده شود.


روح الله متفکرآزاد در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به تجمع ها و اعتراض های برخی از دانشجویان در بعضی از دانشگاه های کشور در ایام گذشته اظهار نمود: ما معتقدیم که دانشگاه و دانشجو باید سیاسی باشد و اصل مبحث تحرکات سیاسی در دانشگاه ها را به فال نیک می گیریم.

وی اضافه کرد: امیدوارم تحرکات موجود منجر به نشاط سیاسی ناشی از عقلانیت در فضای دانشگاه ها شود نه فضای احساسی و هیجانی.

متفکر آزاد در ادامه اظهار داشت: باید مراقبت نماییم که محیط مقدس علمی دانشگاهها به جولانگاه گروه های سیاسی و گروهک های مساله دار و شکل گیری فضای رادیکال و بسته شدن فضای گفتگو تبدیل نشود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اینکه باید از ایجاد دوقطبی های کاذب در دانشگاهها جلوگیری شود اضافه کرد: باید در فضای گفتگوی منطقی، انتقادات دانشجویان به مسائل و شیوه های اجرایی شنیده شود تا انرژی و نشاط علمی دانشگاهها به سمت اصلاح امورات جامعه هدایت شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه عنوان کرد: از وزیر علوم می خواهم زمینه برگزاری کرسی های آزاداندیشی و جلسات علمی در این خصوص را فراهم آورد تا بستر سوءاستفاده از مطالبات و انتقادات دانشجویان توسط جریانات مغرض و گروهکها از بین برود.

وی در انتها تصریح کرد: دود ایجاد فضای هتک حرمت، شعارهای هنجارشکنانه و آشوب در دانشگاهها که در کنش های تعداد معدودی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف دیده شد به چشم همه جامعه خواهد رفت و هیچ کسی از آن نفع نخواهد برد، ازاین رو رجال سیاسی و کسانی که در سال های گذشته به خاطر عملکرد جریان سیاسی شان روزه سکوت گرفته بودند از حرکت دانشگاهها به سمت آشوب استقبال نکنند.
منبع:

1401/07/12
09:07:52
5.0 / 5
79
تگهای خبر: تحقیق , دانشگاه , ساخت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا