رئیس بنیاد نخبگان لرستان:

وزارت علوم از طرح شهید بهشتی حمایت کند

وزارت علوم از طرح شهید بهشتی حمایت کند

به گزارش گوپا، لرستان رئیس بنیاد نخبگان لرستان اظهار داشت: پشتیبانی از طرح شهید بهشتی از جانب وزارت علوم منجر به افزایش تعداد طرح ها و ایده ها در این طرح خواهد شد.


دکتر حمزه امیری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: طرح شهید بهشتی سال جاری برای نخستین بار در کشور اجرایی می شود.
وی افزود: به منظور شبکه ­سازی میان اساتید برتر و نخبه و زمینه ­سازی برای اثرگذاری آن­ها در حل مسائل و چالش ­های اساسی کشور، بنیاد ملی نخبگان در چارچوب طرح شهید دکتر بهشتی، از تشکیل هسته های مساله محور اعضای هیئت علمی، حمایت کرده و از نتایج مطالعات آن­ها برای اثرگذاری در حل مسائل مهم کشور پشتیبانی نهادی می­ کند.
رئیس بنیاد نخبگان لرستان اظهار داشت: کمک به شبکه سازی میان اعضای هیئت علمی برتر و بین دانشگاه ­ها با هدف تقویت همکاریهای علمی و انتقال تجارب آنان به منظور شناسایی و حل مسائل کشور از اهداف این طرح است.
امیری اظهار داشت: تشویق نهادهای دولتی و غیردولتی به حل مسائل جامعه و صنعت توسط افراد یا گروههای برتر و نخبه و زمینه­ سازی برای توسعه اثرگذاری اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دانشگاه ها و مؤسسه های علمی در حل مسائل واقعی جامعه و صنعت از اهداف طرح است.
وی بیان نمود: این طرح، نسخه ای از طرح احمدی روشن است که باید مورد حمایت وزارت علوم قرار بگیرد.
رئیس بنیاد نخبگان لرستان اظهار داشت: درصورتیکه وزارت علوم از طرح شهید بهشتی که هسته های پژوهشی آن هم مساله محوری است و با مرکزیت و حضور هیات علمی تشکیل می شود حمایت کند، تعداد طرح ها هم افزایش پیدا خواهد نمود.
امیری اظهار داشت: بنیاد نخبگان از افراد دارای ایده برای به ثمر نشستن ایده آنان تا مرحله تجاری سازی حمایت خواهد نمود.1401/09/08
15:15:55
5.0 / 5
259
تگهای خبر: دانشگاه , شبكه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گوپا