بیان تجربه های فناورانه متخصصان ایرانی بازگشته در کانکت فروم

بیان تجربه های فناورانه متخصصان ایرانی بازگشته در کانکت فروم

گوپا: دومین رویداد کانکت فروم همزمان با نمایشگاه الکامپ با حضور متخصصان ایرانی غیر مقیم حوزه های الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک آی هیت اجرا شد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست تخصصی متخصصان و فناوران ایرانی با عنوان دارای تجربه فعالیت در خارج از کشور در عرصه های الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک و سایر حوزه های وابسته، همزمان با بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در خانه فناوری و نوآوری ایران (آی هیت) اجرا شد.
رویداد کانکت فروم به میزبانی سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی و با هدف آشنایی متخصصان ایرانی خارج از کشور با صنایع داخلی فعال در عرصه های علم و فناوری و همین طور ارتباط اثرگذار با صنعت و دانشگاه اجرا شد.
سید علی حسینی، معاون سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی هدف از برگزاری این رویداد را تعامل اثرگذار با فعالان برجسته ایرانی غیر مقیم در عرصه های در رابطه با فناوری های ارائه شده در الکامپ ۲۰۲۴ دانست و اظهار داشت: در قالب رویداد کانکت فروم، زمینه برای شبکه سازی میان متخصصان و صاحبان صنایع در کنار بازدید از غرفه های منتخب نمایشگاه الکامپ، برقرار شد.
وی درباره ی برنامه «کانکت فروم» توضیح داد: برنامه کانت فروم یکی از برنامه های جانبی پلت فرم «کانکت پلاس» است که با هدف تعامل، شبکه سازی میان متخصصان ایرانی و استفاده از ظرفیت آنها توسط سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی اجرائی شده است. این رویداد با مشارکت و حضور افرادی که تجربه تحصیل، اشتغال و کارآفرینی در خارج از ایران را دارند و متخصصان داخلی انجام می شود.
حسینی با اشاره به اینکه رویداد کانکت فروم، همزمان با نمایشگاه های بین المللی برگزار می گردد اشاره کرد: اولین دوره نمایشگاه هم زمان با نمایشگاه تجهیزات پزشکی با حضور هشتاد نفر از متخصصان اجرا شد.
معاون سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی با اشاره به ارائه تجربه های سه نفر از متخصصان دارای تجربه فعالیت در کسب و کارهای جهانی در کانکت فروم عنوان کرد: این رویداد، سه سخنران اصلی داشت که در بخش نخست، دکتر محمد شکوهی یکتا، دانش آموخته دانشگاه برکلی که به عنوان یکی از مدیران ارشد کمپانی مایکروسافت فعالیت داشته و هم اکنون به ایران بازگشته و در عرصه هوش مصنوعی فعالیت می کند به بیان تجربه هایش پرداخت.
وی اضافه کرد: در بخش دوم، دکتر معصومه جباری فر، فارغ التحصیل دانشگاه مک گیل کانادا که بیش از دو دهه در کانادا بوده و به همراه همسرش در شرکت گوگل کار می کرده سخنرانی کرد. وی و همسرش حالا در یک شرکت دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی و داده فعالیت دارند. در این رویداد همین طور دکتر حسین جوشقانی نیز که از بالاترین های المپیادی و دانش آموخته دانشگاه بوستون آمریکا است و الان به کشور بازگشته و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان است، در عرصه کراد فاندینگ یا تامین مالی جمعی تجربیات خودرا به اشتراک گذاشت.
حسینی بیان کرد: در این فروم، زمینه برای تعامل بین متخصصان، تبادل تجربه ها و فرصت های آینده همکاری برقرار شد و در ادامه برنامه نیز شرکت کنندگان، از غرفه های منتخب نمایشگاه الکامپ، بازدید نمودند.


منبع:

1403/04/13
10:10:44
5.0 / 5
142
تگهای خبر: آینده , دانشگاه , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا