معرفی دانشگاه های جهان؛

ورشو، دانشگاهی با آمار اشتغال 94 درصدی

ورشو، دانشگاهی با آمار اشتغال 94 درصدی

گوپا: دانشگاه ورشو، بزرگ ترین دانشگاه لهستان است كه در پایتخت این كشور، ورشو قرار دارد. این دانشگاه یكی از 500 دانشگاه برتر جهان و برترین دانشگاه لهستان است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از وبسایت دانشگاه ورشو، این دانشگاه كه در سال 1816 میلادی تاسیس شده است، شامل 20 دانشكده و همینطور خیلی از واحدهای پژوهشی وابسته و مستقل است. در این دانشگاه حدود 200 برنامه آموزشی و تحصیلی در رشته های مختلف در حال انجام می باشد. هم اكنون در این دانشگاه بیش از 50 هزار دانشجو در تمامی مقاطع مشغول به تحصیل هستند.
این دانشگاه با 1000 دانشگاه خارجی در بیش از 70 كشور جهان با استفاده از توافقنامه های دو جانبه و مشاركت در برنامه های علمی اتحادیه اروپا در ارتباط می باشد.
گفتنی است كه این دانشگاه با دانشگاه آزاد واحد "علوم و تحقیقات" هم این توافقنامه را امضا نموده است. برپایه این موافقت نامه، دانشگاه ورشو و واحد علوم و تحقیقات از دانشجویان مبادله ای با استفاده از عرضه اطلاعات پیش از سفر و اطلاع رسانی بعد از ورود به مقصد، مدارك لازمه دریافت ویزا و اطلاعات لازم برای یافتن مسكن مناسب حمایت می كنند. سالانه بیش از 2000 پروژه تحقیقاتی در این دانشگاه انجام می گردد. در دانشگاه ورشو بیش از 3500 پژوهشگر مشغول به فعالیت هستند. از این رو این دانشگاه یك فرصت مناسب برای متقاضیان تحصیل در اروپا می باشد.
با توجه به تعداد كل دانشگاه های تحقیقاتی كه به 20 هزار می رسد، دانشگاه ورشو در بین دو درصد از بهترین دانشگاه های جهان است. برپایه یك رتبه بندی بین المللی، همینطور بهترین دانشگاه لهستان و یكی از دانشگاه های برتر در اروپا است.
دانشگاه ورشو بزرگترین پژوهش ها را در نوع خود در اروپا با نظارت بر مشاغل دانشجویان سابق انجام می دهد. نتایج نشان داده است كه داشتن مدرك از دانشگاه ورشو امتیاز مهمی در بازار كار است. 94 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به یافتن شغل بوده اند.
سالیانه حدود 51 هزار و 500 نفر در این دانشگاه تحصیل می كنند و هر ساله طیف بسیار گسترده ای از دوره ها در زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی به متقاضیان تحصیل در این دانشگاه عرضه می گردد.
این دانشگاه در پایتخت لهستان، یكی از پویا­ترین شهرهای در حال توسعه اروپا واقع شده است. ورشو مركز زندگی سیاسی و اقتصادی می باشد و چشم انداز اجتماعی و فرهنگی پر جنب و جوشی دارد. این شهر به صورت پیوسته در رتبه بندی جهان از جذاب ترین مكانها برای زندگی است.
تاكنون فارغ التحصیلان این دانشگاه موفق به كسب پنج جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند.
تحصیل پزشكی در لهستان
بخش انگلیسی زبان دانشكده پزشكی دانشگاه ورشو در سال 1993 میلادی تاسیس شده است. در این دانشگاه دو سیستم برای پذیرفته شدگان رشته پزشكی عرضه می گردد. برای مخاطبینی كه از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده اند، یك برنامه شش ساله برای گذراندن این رشته عرضه می گردد و برای مخاطبینی كه فارغ التحصیل دوره كالج هستند این برنامه چهار سال است. رشته "دندانپزشكی" و "داروسازی" در این دانشگاه به صورت معمول پنج سال به طول می انجامد.
برخی از مزیت های تحصیل پزشكی در لهستان
بالاترین سطح كیفیت آموزشی
داشتن پنج بیمارستان تخصصی و 11 بیمارستان آموزشی ویژه دانشجویان
هزینه پایین دانشگاهها
هزینه پایین زندگی دانشجویی در لهستان
مدارك دانشگاهی معتبر
هزینه تحصیل در لهستان
هزینه زندگی دانشجویی در این كشور در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد به نحوی كه هزینه مایحتاج اولیه زندگی برای یك دانشجو در این كشور ماهانه به صورت متوسط چیزی بین200 الی500 یورو است كه این مبلغ شامل مكان زندگی، غذا و حمل و نقل وی خواهد بود. این مبلغ در مقایسه با سایر كشورهای اروپایی بسیار مناسب می باشد. به نحوی كه این مبلغ در كشوری مثل آلمان تنها هزینه خوابگاه است. شهریه دانشگاهها در این كشور به صورت متوسط در یك سال بین 1500 تا 5000 یورو بسته به رشته انتخابی دانشجو متغیر است.
سال تحصیلی در لهستان
سال تحصیلی در این كشور، به دو ترم پاییز(اكتبر تا اواسط فوریه) و ترم بهار( اواسط فوریه تا ژوئن ) تقسیم می گردد و در انتها هر ترم آموزشی امتحان آخر ترم از دانشجویان گرفته می گردد. تدریس در طول ترم به صورت سخنرانی ها، كلاس ها، سمینارها، كلاس های آزمایشگاهی و كارگاهی و همینطور بحث های گروهی است. هم اكنون این دانشگاه رتبه 366 جهان و در بین 500 دانشگاه برتر دنیا است.
1397/01/13
17:10:50
5.0 / 5
4697
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گوپا