درپی فروش اطلاعات شخصی افراد؛

تداوم نتایج رسوایی فیسبوك، زاكربرگ به پارلمان اروپا هم احضارشد

تداوم نتایج رسوایی فیسبوك، زاكربرگ به پارلمان اروپا هم احضارشد

گوپا: رئیس پارلمان اروپا با ارسال نامه به زاكربرگ بنیانگذار شركت آمریكایی فیس بوك برضرورت حضورش در پارلمان اروپا برای ادای توضیح درباره فروش اطلاعات خصوصی شهروندان اروپایی تاكیدكرد.


به گزارش گوپا به نقل از مهر، رسوایی فروش اطلاعات شخصی میلیون ها شهروند اروپایی سبب احضار مارك زاكربرگ مدیر عامل و بنیانگذار شبكه اجتماعی فیس بوك به پارلمان اروپا شده است.

صدا و سیما از لندن گزارش داد رسانه ها در انگلیس اعلام نمودند رئیس پارلمان اروپا با ارسال نامه ای به زاكربرگ بنیانگذار شركت آمریكایی فیس بوك بر لزوم حضورش در پارلمان اروپا برای ادای توضیح درباره فروش اطلاعات خصوصی شهروندان اروپایی تصریح كرد.

آنتونیو تایانی درپی درخواست نمایندگان پارلمان اروپا برای احضار زاكربرگ درباره رسوایی فروش اطلاعات خصوصی بیش از دو میلیون و هفتصد هزار شهروند اروپایی به موسسات سیاسی و شركت های اقتصادی مبادرت به این كار كرد.

رسوایی فیس بوك در سوء استفاده از اطلاعات شخصی كاربران و فروش ان به موسسات و شركت های سیاسی و اقتصادی موجی از انتقاد ها را از امریكا تا اروپا و آسیا و آفریقا درپی داشته است.

رسوایی فیس بوك باعث شد زاكربرگ مدیرعاملش هفته گذشته به دو كمیته مجلس سنای آمریكا احضار شود.

وی با اذعان به خطاهای این شبكه اجتماعی در سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی افراد و نقض حریم خصوصی آنها اعلام نمود درپی جلوگیری از تكرار خطاهای فیس بوك است.

بنیانگذار فیس بوك در كمیته قضایی سنای امریكا كه زنده از برخی شبكه های تلویزیونی انگلیس پخش گردید وعده داد نرم افزارهایی را كه به میزان زیادی از اطلاعات كاربران فیس بوك دسترسی داشتند و مربوط به پیش از سال 2014 است تحقیق و بررسی كند.

مدیر عامل فیس بوك كه شركتش متهم است با همكاری شركت انگلیسی كمبریج انالیتیكا از اطلاعات شخصی بیش از 87 میلیون كاربر در جهت اهداف سیاسی در انتخابات امریكا و همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سوء استفاده شده است افزود مسئولیت شركت با وی است و او مسئولیت خطاهای ان را هم می پذیرد و با به كارگیری ابزارهای هوش مصنوعی برتر و كارامدتر درصدد جبران خطاهای شركتش بر می اید.

زاكربرگ با اذعان به اینكه اقدامات كافی برای صیانت از حریم خصوصی كاربران و سوء استفاده از اطلاعات آنها صورت نگرفته است گفت این مورد بخصوص درباره اخبار دروغ، رویكردهای خشونت بار و نفرت پراكن و هم دخالت خارجی در انتخابات صادق است.

وی درباره رسوایی فروش اطلاعات كاربران كه درپی تجاوز به حریم خصوصی آنها از جانب شركت انگلیسی تحلیل داده های كمبریج انالیتیكا به بار امد عذرخواهی نمود و گفت باید در این باره بیشتر تحقیق نماییم اما انچه كه تابحال به آن رسیده ایم این است كه كمبریج با خرید اطلاعات به آنها دسترسی پیدا كرده است و به ما گفته بودند كه اطلاعات را حذف كرده اند اما سال پیش مشخص شد كه این گونه نبود.

زاكربرگ افزود ما به این نتیجه رسیدیم كه صرف ارتباط مردم مطلوب نیست بلكه ارتباط باید سالم و مثبت باشد و فضای بوجود آمده سبب صدمه رساندن به دیگران نشود.
بنیانگذار فیس بوك كه بنا به درخواست شماری از اعضای سنای آمریكا در كمیته این سنا حاضر شده بود گفت از اینكه درباره استفاده موسسه های روسیه برای تاثیر گذاری بر انتخابات امریكا غفلت شده است و نتوانسته زودتر این سوء استفاده را تشخیص دهد و جلوی ان را بگیرد به شدت پشیمان است.
زاكربرگ با اشاره به اینكه بررسی نرم افزارهایی كه اطلاعات كاربران فیس بوك را قانونی جمع آوری می كنند شروع شده و با جدیت در حال پیگیری است افزود در صورت كشف هرگونه سوءاستفاده همچون سوءاستفاده موسسه كمبریج انالیتیكا همكاری خویش را با انها قطع خواهیم كرد.

1397/01/30
15:49:13
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: تحقیق , شبكه , كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا