ورزش كارآمدتر با اولین سنسور تنفسی جهان

ورزش كارآمدتر با اولین سنسور تنفسی جهان

گوپا: یك شركت آمریكایی، اولین سنسور تنفسی جهان را برای تحلیل تنفس ورزشكاران ابداع كرده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، تنفس، یكی از پیچیده ترین عناصر در انواع ورزش ها، چه یوگا، چه دو ماراتن و یا حتی بدنسازی است.
امروزه، تمایل تولیدكنندگان ابزار پوشیدنی هوشمند، تولید سنسورهای پیشرفته ضربان قلب، شتاب سنج و ارتفاع سنج است. در هر حال، خیلی از این ابزار، فاقد عناصری برای تحلیل تنفس هستند.
برای پاسخ به این كمبود، شركت آمریكایی "زنسورز" (Zansors)، ابزار جدیدی موسوم به "رسپا" (Respa) ابداع كرده كه اولین سنسور تنفسی جهان است.


این ابزار، یك تحلیل گر پیچیده است كه در هنگام ورزش، الگوهای تنفسی را ردیابی می كند و برای كمك به ماندن در میزان مطلوب تنفس، هشدارهایی عرضه می دهد.
رسپا، مانند یك مربی كمك می نماید كه تمرینات یوگا را عمیق تر انجام دهید یا آموزش های ورزشی خویش را به مرحله بعد منتقل كنید. اپلیكیشن همراه این ابزار، داده های مربوط را جمع می كند و تحلیلی از ورزش های انجام شده عرضه می دهد؛ ازاین رو می توانید هوشمندانه تر ورزش كنید و به اوج تناسب اندام برسید.
رسپا، چهار مدل متفاوت دارد كه بدین سان هستند: "یوگای بهتر رسپا" (Respa Better Yoga)، "تناسب اندام گلچین شده رسپا" (Respa Elite Fitness)، "تناسب اندام رسپا" (Respa Fitness) و "مربی رسپا" (Respa Coach).
سنسور تنفسی، برای بهبود سلامت و تناسب اندام، مزایای بسیاری را در بر دارد. این سنسور، با جمع آوری صداهای حاصل از تنفس كه از بینی و دهان منتشر می شوند، كار می كند. سپس، الگوریتم این محصول، داده های تنفسی جمع آوری شده را در زمان واقعی بررسی می كند.
یوگای بهتر رسپا، علاوه بر هشدارهای زمان واقعی، یك میكروفن خود تنظیم شونده و ورزش های تنفسی هدایت شده را در بر دارد.
تناسب اندام گلچین شده كه تنفس را ردیابی می كند، یك میكروفن خود تنظیم و سنسور حركت و ارتفاع دارد و هشدارهایی را در زمان واقعی عرضه می دهد.
تناسب اندام رسپا، طوری طراحی شده كه استفاده از آن برای علاقمندان به تناسب اندام ساده تر باشد. این ابزار، میزان مطلوب سوخت كالری را ردیابی می كند و هشدارهای زمان واقعی و میكروفن خودتنظیم را شامل می گردد.
مربی رسپا كه برای مربیان طراحی شده، دارای یك میكروفن خود تنظیم، سنسور حركت و ارتفاع و ردیاب تنفسی است.
پوشیدن این ابزار، بسیار ساده است و همه آنها قابلیت شارژ بی سیم و اتصال با بلوتوث دارند.
هم اكنون، دانشمندان شركت زنسورز، در انتظار ثبت اختراع خود هستند.1397/03/02
20:42:47
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گوپا