در دیدار با سفیر نروژ مطرح شد؛

آمادگی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی برای همكاری علمی با نروژ

آمادگی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی برای همكاری علمی با نروژ

گوپا: رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در دیدار با سفیر نروژ آمادگی این پژوهشگاه را برای همكاری با مراكز علمی و پژوهشی نروژ در حوزه علوم دریایی و اقیانوس شناسی اعلام نمود.به گزارش گوپا به نقل از وزارت علوم، لارس نوردروم سفیر نروژ با بهروز ابطحی و حمید علیزاده لاهیجانی رئیس و معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی دیدار و گفتگو نمود.
دراین ملاقات ابطحی ضمن معرفی پژوهشگاه و بخش های آن و همینطور كشتی تحقیقاتی اقیانوس پیمای ایران، تعدادی از فعالیت های علمی پژوهشی پژوهشگاه تشریح و آمادگی پژوهشگاه را برای همكاری با مراكز علمی و پژوهشی نروژ در حوزه علوم دریایی و اقیانوس شناسی اعلام نمود.
لارس نوردروم هم با اشاره به شاخص بودن این كشور درمطالعات اقیانوسی و فناوری های دریایی، مطالبی را در مورد اهمیت منابع و محیط زیست دریایی و قرارگیری آن در اولویت های سیاست نروژ شرح داد.
در این دیدار، موضوعاتی از قبیل آلودگی های محیط های دریایی همچون آلودگی های پلاستیكی در دریاها، پرورش ماهی در قفس، فناوری های استحصال انرژی از دریا و آبشیرین كن ها، نحوه همكاری در زمینه تحقیقات و آموزش علوم و فنون دریایی و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در آخر این دیدار از رئیس پژوهشگاه برای حضور در همایش «آب های سالم مردم سالم» كه با حمایت كشور نروژ در سازمان خوار و بار جهانی (فائو) در تاریخ ۵ جولای ۲۰۱۸ میلادی برگزار می گردد توسط سفیر دعوت به عمل آمد.

1397/04/05
13:38:20
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: تحقیق , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گوپا