با ابداع یك درمان جدید؛

علائم ریزش مو و چین و چروك در پیری از بین می رود

علائم ریزش مو و چین و چروك در پیری از بین می رود

گوپا: محققان دانشگاه آلاباما با معكوس كردن فرایند تولید اختلال در عملكرد اندامك میتوكندریا در موش ها توانسته اند جلوی مشكلاتی مانند ریزش موها و تولید چین و چروك در آنها را بگیرند.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، پژوهشگران امیدوارند با تكمیل این روش درمانی بتوان در آینده جلوی برخی عوارض ناشی از كهنسالی را گرفت و به افراد مسن كمك كرد تا نه تنها موهایی پرپشت داشته باشند، بلكه از پوستی شاداب و جوان هم برخوردار باشند.
میتوكندریا اندامكی در سلول های بدن انسان است كه وظیفه آن انتقال انرژی شیمیایی موجود در مواد غذایی و ذخیره سازی آن در بخش های مختلف بدن است. در واقع این اندامك سبب تولید انرژی مورد نیاز سلول های بدن می گردد و اختلال در عملكرد آن در سنین بالا باعث كمبود انرژی در سلول ها و تضعیف عملكرد بخش های مختلف بدن و همین طور تحلیل عضلات بدن، ریزش مو و تولید چین و چروك بر روی پوست می گردد.
محققان از سال ها قبل می دانستند كه اختلال در عملكرد میتوكندریا همزمان با افزایش سن افراد اتفاق می افتد و مشكلاتی مانند بیماری دیابت، اختلالات عصبی و حتی سرطان را به وجود می آورد. اما تا به امروز موفق نشده بودند چاره ای برای این مشكل بیابند.
پژوهشگران در بررسی های جدید خود برای نخستین بار توانسته اند با مهندسی معكوس فرایند تخریب میتوكندریا به مدلی برای بازسازی آن دست یابند. استفاده از این مدل در موش ها طی یك بازه زمانی هشت هفته ای سبب شد تا روند ریزش موهای آنها متوقف شود و آثار چین و چروك از پوست آنان محو شده و علائم پیری سیستم عصبی آنها از بین برود. آنان امیدوارند با انجام بررسی های بیشتر بتوان در آینده نه چندان دور این الگو را بر روی انسان هم پیاده كرد.

1397/05/01
14:29:34
5.0 / 5
5083
تگهای خبر: آینده , پوست , تولید , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گوپا