با حضور دانش آموزان و دانشجویان ایرانی؛

مسابقات جهانی رباتیك فیرا ۲۰۱۸ در تایوان شروع شد

مسابقات جهانی رباتیك فیرا ۲۰۱۸ در تایوان شروع شد

گوپا: بیست و سومین دوره مسابقات جهانی رباتیك فیرا ۲۰۱۸ در كشور تایوان شروع به كار كرد.به گزارش گوپا به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، سروش صادق نژاد، رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران «فیرا»گفت: مسابقات جهانی رباتیك فیرا امسال، برای بیست و سومین سال متوالی، به همت فدراسیون جهانی رباتیك فیرا، در شهر «تایوچونگ» كشور تایوان در حال برگزاری است.
وی اضافه كرد: روز گذشته آیین افتتاح این رقابت ها با حضور وزیر علوم و فناوری تایوان، شهردار شهر تایچونگ و رئیس پارك علم و فناوری تایوان در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی شروع به كار كرد.
وی تصریح كرد: در طول برگزاری این رقابت ها كه تا ۲۱ مردادماه جاری برگزار می شود، ۲۵۰ تیم از ۲۰ كشور جهان و در قالب ۱۵۰۰ شركت كننده با یكدیگر به رقابت پرداخته كه كشور عزیزمان ایران هم در بخش دانش آموزی با ۲۴ تیم و در بخش دانشجویی با ۹ تیم حضور داشته و به تدریج در بخش های مختلف این رویداد با حریفان خود به رقابت خواهد پرداخت.
عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیك فیرا هدف این مسابقات را اشاعه دانش رباتیك و هوش مصنوعی در میان نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و دانشجویان و همینطور توسعه این دانش در كشورهای مختلف دانست و خاطرنشان كرد: امسال در كنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیك بین المللی فیرا، برای دومین سال متوالی در ایام قبل از مسابقات تیم های شركت كننده در یك برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا پرداختند.
صادق نژاد افزود: با ورود سومین گروه از اعضای كاروان رباتیك جمهوری اسلامی ایران به این رقابت ها در روز گذشته، از امروز شاهد رقابت های جامع تری خواهیم بود و امیدواریم كه تیم های ایرانی مطابق روال سال های گذشته نتایج ارزشمند ای را در این رقابت ها كسب كنند.
به گفته وی، در مسابقات جهانی رباتیك تایوان تیم هایی از دانشگاه های صنعتی امیركبیر، تهران، آزاد اسلامی و مدرسه رباتیك امیركبیر، مدارس دانش، سلام صدر، سلام دیباجی، كوشش، ابوریحان، عترت، طلیعه و موسسه آموزشی آرمان حضور خواهند داشت.

1397/05/17
17:02:10
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گوپا