فیلم جالبی كه گوگل به مناسبت تولدش منتشر نمود

فیلم جالبی كه گوگل به مناسبت تولدش منتشر نمود

گوپا: امروز گوگل به مناسبت تولد ۲۰ سالگی اش لوگوی خویش را تغییر داد و یك فیلم منتشر نمود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، امروز گوگل به مناسب تولد ۲۰ سالگی اش لوگوی خویش را تغییر داد و یك فیلم هم منتشر نمود.
این شركت توسط" لری پیج" و" سرگئی برین" تأسیس شد كه هر دوی آن ها در دانشگاه "استنفورد" بعنوان دانشجوی دكترا حضور داشتند و با نام عنوان "مردان گوگل" شناخته می شدند.
موتور جستجوگر آن ها ابتدا با دامنه google.stanford.edu استفاده می شد و در ۱۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ دامنه google.com به ثبت رسید و در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ در واقع نخستین دفتر كار گوگل افتتاح شد و این شركت رسما به ثبت رسید و فروش اولیه سهام آن در ۱۹ اوت ۲۰۰۴ انجام شد. "لری پیج" و "سرگئی برین" و "اریك اشمیت" قبول كردند كه به مدت بیست سال، یعنی تا سال ۲۰۲۴ در كنار هم كار كنند.


هدف گوگل از آغاز "سازماندهی كردن اطلاعات دنیا و دسترس پذیر كردن آن ها برای عموم" بود.
در سال ۲۰۰۶ این شركت به محل جدید و كنونی خود در" مانتین ویو"ی كالیفرنیا منتقل شد.
در سال ۲۰۱۵، گوگل قسمت های مختلف خویش را به صورت شركت خوشه ای" آلفابت" سازماندهی كرد. گوگل هم اكنون بزرگ ترین زیرمجموعه آلفابت است.
نخستین بودجه گوگل در اوت ۱۹۹۸ توسط "اندی بكتولشیم"، مؤسس "سان مایكروسیستمز" كه به مقدار ۱۰۰ هزار دلار بود، به گوگل داده شد. این در حالی بود كه این شركت هنوز ثبت نشده بود.
در سال ۱۹۹۹ در حالیكه "برین" و "پیج" كه هنوز در حال تحصیل بودند، به این نتیجه رسیدند كه موتور جستجویی كه آن ها به وجود آوردند، وقت بسیار زیادی از امور دانشگاهی آن ها را اشغال كرده است. آن ها سراغ "جورج بل" رفتند و به قصد ترغیب، پیشنهاد فروش آن به مبلغ یك میلیون دلار را به او دادند. وی این پیشنهاد را رد كرد.
پیشنهاد اولیه عمومی سازی گوگل، پنج سال بعد در تاریخ ۱۹ اوت ۲۰۰۴ صورت گرفت.
سهام گوگل به صورت یك مزایده آنلاین و منحصربه فرد به فروش رسید. فروش ۱٫۶۷ میلیارد دلاری سرمایه ای بیش از ۲۳ میلیارد دلار به گوگل داد.
بیش از ۲۷۱ میلیون سهم از سهام تحت كنترل گوگل باقی مانده بود و خیلی از كارمندان گوگل میلیونرهای روی كاغذ شدند.
سهام گوگل در سال ۲۰۰۷ زیاد شد و علت آن هم فروش و درآمد بسیار بالا در قسمت تبلیغات اینترنتی بود.
در تاریخ دهم اوت ۲۰۱۵ "لری پیج" با استفاده از وبلاگ رسمی گوگل از تأسیس شركت" آلفابت" (Alphabet Inc) اطلاع داد.
در لیست "بهترین شركت ها برای كار" در مجله" فورچون"(Fortune) گوگل در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ در رتبه اول و در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ چهارم بود.
گوگل با وجود افزایش كم سابقه ارزش سهامش، در سال ۲۰۱۳ از شركت آمریكایی "اپل" ارزش كمتری داشت و در حالیكه ارزش كلی سهام شركت "اپل" ۴۶۱ میلیارد دلار برآورد می شود، ارزش شركت گوگل ۳۳۴ میلیارد دلار برآورد می شد.
گوگل از طریق وبگاه جست وجوی خود روزانه صدها میلیون دلار دریافت می كند. این موتور جستجو بیشترین بازدیدكننده در میان كاربران را دارد و روزانه چند صد میلیون بار به طرق مختلف استفاده می گردد. مهم ترین هدف گوگل یافتن متن مورد نظر در بین صفحات وب است. اما انواع دیگر اطلاعات به وسیله قسمت های دیگر آن مثل جستجوی تصاویر گوگل، هم مورد جستجو قرار می گیرند.
گوگل بابت هر جستجویی كه انجام می دهند، ۱۲ سنت و از كلیك روی آگهی ها ۶۲ سنت سود می كند. درآمد گوگل از هر كاربر جستجوگرش به صورت متوسط ۷ دلار است. درآمد خالص گوگل در سال ۲۰۰۹ حدود ۶٫۵ میلیارد دلار بوده است.
"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریكا و بعضی از سرمایه گذاران آمریكایی در نظر دارند كه سرمایه گذاری های جدیدی را در گوگل انجام دهند.
احتمال دارد كه در دهه آتی، این غول فناوری به مبارزه برای حفظ قلمرویی كه دو دهه به ساخت آن مشغول بوده است، بپردازد.
نتیجه رشد سریع گوگل از بدو ثبت شدن شركت، زنجیره ای از محصولات، خرید و شراكت با شركت های دیگر بود.
گوگل به صورت تخمینی دارای بیش از یك میلیون سرور در سراسر جهان است و روزانه بر روی بیش از یك میلیارد درخواست جست وجو و حدود ۲۴ پتابایت داده تولید شده توسط كاربران پردازش انجام می دهد.
گفتنی است گوگل به مناسب های مختلف لوگوی خویش را تغییر می دهد كه در ارتباط با ایرانیان، نوروز یكی از آن ها است.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/07/05
21:23:40
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گوپا