رباتی كه ساخت و ساز را بازرسی می كند

رباتی كه ساخت و ساز را بازرسی می كند

گوپا: اخیرا رباتی مجهز به سنسورهای مختلف و دوربین برای انجام بررسی هایی در محل ساختمان سازی به كار گرفته شده است.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، شركت بوستون دینامیك یكی از پیشرفته ترین ربات های خویش را برای اولین بار به صورت عملی به كار گرفته است. درهمین راستا قابلیت های آخرین نسخه از ربات چهارپای Spot در سایت ساختمان سازی در ژاپن برای انجام بازرسی ها نمایش داده شده است.

طی سال های اخیر شیوه تكامل ربات های بوستون دینامیك علاوه بر جذابیت، خطرناك هم است. این ربات نسخه جدیدی از BigDog و Wildcat است. ربات Spot با الكتریسیته فعال می گردد كه بسیار كوچكتر و شكیل تر از نمونه های قبلی است. همینطور طوری طراحی شده كه می تواند در محیط های انسانی به راحتی كنترل شود.
این ربات در سایت های ساختمان سازی شركت های تاكناكا و فوجیتا در ژاپن كار می كند.

در سایت فوجیتا ربات هیچ بازویی نداشت بلكه مجهز به یك جعبه پلاستیكی درخشان روی پشت خود بود. در قسمت انتهایی هر ربات هم یك دستگاه جهت یابی مخروطی شكل در قفس محافظتی قرار داشت.
این ربات شبیه یك سگ در سایت تردد می كرد و گاهی اوقات برای بررسی مواردی توقف می كند. به قول شركت بوستون دینامیك، ربات اسپات در نیمه دوم سال جاری برای كاربردهای مختلف عرضه می گردد.


1397/07/23
15:47:14
5.0 / 5
4975
تگهای خبر: ساخت , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گوپا