لمس اشیا در دنیای مجازی با دستكش چسبنده!

لمس اشیا در دنیای مجازی با دستكش چسبنده!

گوپا: سیستم های واقعیت مجازی امروزی در تولید حس حضور در یك محیط سه بعدی مجازی كاملا خوب عمل می كنند، اما آنها نمی توانند حس لمس اشیا را در این محیط به درستی به افراد منتقل كنند.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، مهندسان و پژوهشگران سوئیسی با همكاری یكدیگر دستكش های چسبنده ای تولید كرده اند كه با استفاده از آنها می توان اشیایی كه در دنیای مجازی دیده می شوند را لمس كرد و آنها را به طوری كاملا ملموس احساس كرد.
این دستكش ها كه DextrES نام دارند، در بخش انگشت از نایلون هایی ویژه به همراه روكش منعطف فلزی پوشانده شده اند و یك عایق فلز و نایلون را از هم جدا می كند. شبیه سازی و تولید حس لمس اشیای دنیای واقعیت مجازی با استفاده از تولید اختلاف ولتاژ بین این دو لایه صورت می گیرد.

زمانی كه فرد شی مجازی را رها كند، ولتاژ به صورت كامل قطع و انگشتان فرد كاملا آزاد می گردد. حساسیت این سیستم در قبال لمس اشیای مختلف متفاوت می باشد تا دست اختلاف آنها با یكدیگر را حس كند.
ضخامت این دستكش تنها ۲ میلی متر بوده و وزن آن با كل تجهیزات متعلقه به ۸ گرم می رسد. حداكثر فشار قابل اعمال بر روی هر یك از انگشت های این دستكش ۴۰ نیوتون است و برای این كار از جریان برق ۲۰۰ ولتی و چند میلی وات انرژی استفاده می گردد. این دستكش فعلا با سیم به برق متصل می گردد كه مقرر است در آینده برای این كار از باتری استفاده گردد.

1397/07/24
20:33:51
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: آینده , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا