در راستای توسعه صنعت میكروالكترونیك؛

اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك شروع به كار كرد

اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك شروع به كار كرد

گوپا: اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك با هدف توسعه این صنعت و بكارگیری از نیروهای انسانی در ارومیه شروع به كار كرد.به گزارش گوپا به نقل از مهر، در سده گذشته صنایع الكترونیك نقش خویش را در زندگی انسان پررنگ كرده به طوریكه بر مبنای آمارهای پایگاه داده مركز تجارت بین المللی در سال ۲۰۱۲ نزدیك به ۱.۴ تریلیون دلار از حجم تجارت جهانی مربوط به صنایع الكترونیك بوده است؛ این مقدار معادل ۷.۷ درصد از تجارت جهانی بوده كه جایگاه سوم تجارت جهانی را به خود مختص كرده است.
صنعت الكترونیك دارای حوزه های كاربردی مختلفی در صنایع است كه به دلیل اهمیت استراتژیك با سودآوری بالا توجه خیلی از كشورهای جهان را به خود جلب كرده است. حجم انبوهی از سرمایه گذاری های جهانی را این صنعت به خود مختص كرده است و محصولات خدمات الكترونیك در سال ۲۰۰۸ به میزان ۱۰.۷ درصد از جی دی پی جهانی را به خود مختص كرده است.
در همین راستا اجلاس هم اندیشی صنعت میكروالكترونیك در شهرك فناوری الكترونیك در ارومیه توسط صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك (صحا) با همكاری استانداری آذربایجان غربی و انجمن میكروالكترونیك ایران در حال برگزاری است.
این اجلاس با حضور جهانگرد معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، اعضای هیئت علمی دانشگاه ارومیه و خواجه نصیرالدین طوسی، رئیس مركز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك برگزار شده است.

1397/07/26
18:30:12
5.0 / 5
4849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا