دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

شركت های نوپا با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه توسعه می یابند

شركت های نوپا با اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه توسعه می یابند

گوپا: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اظهار داشت: بهترین نوع پشتیبانی از شركت های نوپا، اجرای مدل سرمایه گذاری جسورانه است.به گزارش خبرگزاری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در نشست مشترك با مدیر كل امور و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو، بیان كرد: «برنامه ریزی برای كسب ۳ درصد از سهم بازار جهانی زیست فناوری»، «سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی و ارزیابی پیشرفت زیست فناوری در كشور»، «هماهنگی ملی و هم افزایی منابع و امكانات كشور برای تولید ثروت از زیست فناوری»، «كمك به ارتقای سطح علمی و فناوری به منظور كسب مقام نخست منطقه و سهم شایسته جهانی» از اهداف ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی است.
قانعی اشاره كرد: این شركت ها در مراحل ابتدایی رشد و تكامل اقتصادی خود، مورد توجه سرمایه گذارانی هستند كه با ارزیابی موشكافانه خود، شكاف سرمایه و كمبود نقدینگی شركت های كارآفرین را جبران می كنند و در گروه سهام داران آنها قرار می گیرند.
به گفته دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد بعنوان سرمایه گذار ریسك پذیر با مدیریت فعالانه و برنامه ریزی در توسعه مدلهای راهبردی، توسعه كسب وكار و افزایش ارزش افزوده این شركت ها نقش مهمی ایفا می كند. رونق و توسعه فعالیت های سرمایه گذاری ریسك پذیر موتور محركه و محور اصلی رشد محصولات جدید و نوآوری در عرصه فناوری است.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در ادامه اشاره كرد: با این روش سرمایه گذاری، شركت های نوپا با خیالی آسوده تر و خلاقانه تر می توانند فعالیت مورد نظرشان را انجام دهند و به توسعه و پیشرفت دست پیدا كنند.

1397/09/04
17:43:55
5.0 / 5
4968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گوپا