در عمان مطرح شد؛

تولید بستر آنلاین برای شبكه­ سازی علم و فناوری در جهان اسلام

تولید بستر آنلاین برای شبكه­ سازی علم و فناوری در جهان اسلام

به گزارش گوپا در نشستی كه با هدف گردهمایی دانشمندان جهان اسلام برگزار گردید به مبحث تولید بستر آنلاین شبكه­ سازی علم و فناوری در جهان اسلام تاكید گردید.به گزارش گوپا به نقل از بنیاد مصطفی(ص)، چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در كشورهای اسلامی در برج نمادین دانشگاه سلطان قابوس برگزار گردید. در این نشست ۸۰ دانشمند در حوزه سلامت، انرژی و آب به صحبت و گفتگو پرداختند.
رسول دیناروند، دبیر اجرایی چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در كشورهای اسلامی در اختتامیه این نشست اظهار داشت: طبق مباحث گسترده پیرامون وضعیت تحقیقات و توسعه در مراكز علمی و تحقیقاتی، نظرات و پیشنهاداتی در جهت همكاری ­های علمی و فناوری میان كشورهای اسلامی و فراتر از آن عنوان شد.
ایجاد بستر آنلاین بعنوان جایگاهی مناسب به منظور شبكه ­سازی در همكاری­های علم و فناوری، به اشتراك­ گذاری و انتشار اطلاعات، شكل­ گیری وقف با هدف سرمایه­ گذاری برای فعالیت­ هایی فراتر از قابلیت ­های امروزی از مواردی هستند كه مقرر است در اولویت قرار بگیرد.
همچنین به اشتراك­ گذاری تحقیقات و زیرساخت ­های مربوط به تحقیقات و توسعه، پشتیبانی از برنامه ­های مربوط به بورس تحصیلی با حمایت مالی موسسات و بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، افزایش آگاهی و دانش عمومی در كشورهای اسلامی، تشكیل هیئت مشاوره بین ­المللی برای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، ارتقای سطح توازن جنسیتی و عرضه تحقیقات دانشمندان جوان در جلسات و پروژه ­های تحقیقاتی، پشتیبانی از برنامه های سرپرستی توسط دانشمندان برجسته برای دانشجویان جوان، تسهیل در بكارگیری علم و فناوری در خدمت به جامعه همچون مواردی هستند كه مقرر است در اولویت برای همكاری ها قرار بگیرد.
اعطای جایزه به به پژوهشگران جوان
برندگان جوایز چهارمین نشست استپ، جوخا عبدالله الكلبانی، برای عرضه پروژه در زمینه فناوری ارتباطات و اطلاعات، آمال بتی­العبری، در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و خدیجه سعید­الرشیدی، در حوزه فیزیك بودند.
شركت ­كنندگان چهارمین نشست استپ از بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) و دانشگاه سلطان قابوس برای برگزاری این رویداد و تولید فرصتی برای گردهمایی دانشمندان جهان اسلام در جهت آینده علمی بهتر در كشورهای اسلامی قدردانی كردند.

1397/09/15
13:36:59
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: آینده , تحقیق , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا