كشف روش های دلبری متفاوت قورباغه های شهرنشین و روستانشین

كشف روش های دلبری متفاوت قورباغه های شهرنشین و روستانشین

گوپا: نتایج بررسی های محققان نشان داده است برخی گونه های حیوانی مذكر كه در شهرها زندگی می كنند، برای جلب نظر جنس مخالف در مقایسه با همتایان خود در روستاها آوازهای پیچیده تری استفاده می نمایند.به گزارش گوپا به نقل از گاردین، زندگی در روستاها و جنگل ها جذابیت های خاص خودرا دارد، اما زندگی شهری تاثیرات خاصی نه تنها بر انسان ها، بلكه بر حیوانات دارد و موجب میگردد آنها برای جلب نظر جنس مخالف بیشتر تلاش نموده و در مقایسه با جانورانی كه در محیط های غیرشهری زندگی می كنند بیشتر تلاش نموده و به روش های پیچیده تری متوسل شوند.
محققان می گویند رقابت میان جنس مذكر حیوانات مختلف در شهر برای جلب نظر جنس مخالف جدی تر و پیچیده تر است و تحقیقاتی كه در این زمینه بر روی گونه ای از قورباغه ها صورت گرفته نشان داده است كه آنها در صورت زندگی در شهر برای جلب توجه قورباغه های ماده جذاب ترین و بهترین صدای ممكن را از گلوی خود خارج می كنند. اما آنها زمانی كه در روستاها و جنگل های اطراف آنها زندگی می كنند برای جلب توجه جنس ماده تا بدین حد تلاش نمی كنند.
پژوهش مذكور كه در دانشگاه Vrije آمستردام انجام شده حاصل تحقیق در ۱۱ منطقه روستایی و باز ۱۱ منطقه شهری است. محل انجام این پژوهش كانال پاناما بوده است.
محققان با ضبط اصوات قورباغه های مذكر túngara كه عموما در قاره آمریكا زندگی می كنند و تجزیه و تحلیل آنها به این نتیجه رسیده اند. آنها می گویند آوازهای قورباغه های مذكر شهری برای جلب نظر جنس مونث در مقایسه با قورباغه های مذكر روستایی طولانی تر هم هست.
به نظر می رسد علت اصلی این تلاش مضاعف آن است كه تعداد قورباغه های مونث ساكن در شهرها كمتر از تعداد آنها در روستاهاست. البته علت این مساله هنوز مشخص نشده است. بدین سبب قورباغه های مذكر باید برای جلب نظر این تعداد محدود قورباغه بیشتر تلاش كنند.

1397/09/20
14:10:30
5.0 / 5
4516
تگهای خبر: تحقیق , دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا