رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی:

ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودرو افزایش می یابد

ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودرو افزایش می یابد

گوپا: رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی اظهار داشت: باحمایت از احداث شتاب دهنده ها و مراكز نوآوری در حوزه فناوری های وابسته به صنایع خودرو، ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش می یابد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر در مراسم امضای تفاهم نامه پشتیبانی از احداث شتاب دهنده ها و مراكز نوآوری در حوزه فناوری های وابسته به صنایع خودرو كه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و یك تولید كننده خودرو منعقد شد، اظهار داشت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه توسعه اقتصاد دانش بنیان، احداث مراكز نوآوری و كارآفرینی فناورانه و رسوخ نوآوری در صنایع مادر و كلیدی كشور است.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه به روزهای پایانی سالی كه با نام و شعار پشتیبانی از كالای ایرانی نام گذاری شده، نزدیك می شویم، اظهار داشت: در این روزهای حساس، با هدف رسوخ فناوری در صنایع مختلف كشور اقدام به ایجاد شتابدهنده در بخش های مختلفی چون خودرو، زیست فناوری، صنعت هوافضا و غیره كردیم. امروز باز برای احداث یك شتابدهنده در صنعت كلیدی و مادر خودور، تفاهم نامه ای منعقد میگردد.
به گفته قادری فر، صنعت خودرو بعنوان یك صنعت پیشران در همه كشورها مورد توجه ویژه مسئولان قرار دارد؛ برای اینكه این صنعت رابطه تنگاتنگی با زندگی مردم داشته و نقش بسزایی در توسعه اشتغال و ارزش آفرینی اقتصادی ایفا می كند.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی در ادامه بیان كرد: باید تلاش نماییم كه ضریب نفوذ فناوری و نوآوری در صنعت خودروی كشور افزایش یابد. این كار موجب افزایش ظرفیت های كسب و كار دانش بنیان و استفاده از ایده ها و توانمندی های جوانان در صنعت خودروی كشور میگردد.
وی افزود: اجرای این طرح، در پیشبرد برنامه محوری توسعه اشتغال دولت باز تاثیر دارد و توسعه منطقی این صنعت مهم تنها با ورود فناوری و نوآوری امكانپذیر است.
قادری فر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان كرد: احداث شتاب دهنده های تخصصی نسل جدید مرحله بعدی اجرای برنامه رشد و توسعه اكوسیستم فناوری و نوآوری در كشور است و معاونت علمی در تلاش است تا این شتاب دهنده ها را در صنایع مختلف كشور نفوذ دهد.

1397/10/16
14:31:13
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: تولید , سیستم , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا