دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

صادرات كشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می یابد

صادرات كشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می یابد

گوپا: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی اظهار داشت: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را كاهش دهد و در نهایت می تواند ظرفیت صادرات را بالا ببرد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دكتر مصطفی قانعی در اولین نشست صنایع تخمیری سبز ایران كه توسط كارگروه بیوتكنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری كشور برگزار شد، اظهار داشت: كشورهای پیشرفته دنیا با استفاده از الگوی اقتصاد غیرنفتی به اقتصاد زیستی ورود كرده اند. كشور ما باز می خواهد تا سه درصد سهم جهانی اقتصاد زیست فناوری جهان را كسب كند.
قانعی با تاكید بر لزوم نزدیك تر شدن دانشگاه به صنعت، عنوان كرد: داشتن ۱۵ هزار فارغ التحصیل زیست فناوری در كشور یك فرصت بزرگ شمرده می شود. باید از این فرصت خوب برای كاهش ارزبری و افزایش تولید در كشور بهره برد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: انتظاری كه از ستاد توسعه زیست فناوری وجود دارد این است كه اشتغال های پایداری در حوزه زیست فناوری احداث كند. همین طور سهم قابل توجهی از اقتصاد دانش بنیان را به خود اختصاص دهد.
وی با اشاره به عدم اعتماد كامل صنعت به دانشگاه، اضافه كرد: ستاد توسعه زیست فناوری با احداث هم افزایی میان دانشگاه و صنعت از مدل سرمایه گذاری جسورانه برای پشتیبانی از صنایع داخلی استفاده می نماید.

1397/10/30
13:56:04
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا