با تلاش پژوهشگران ام.آی.تی صورت می گیرد

افزایش دقت ربات ها با كمك امواج رادیویی

افزایش دقت ربات ها با كمك امواج رادیویی

به گزارش گوپا پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی.تیˮ، سیستمی ابداع نموده اند كه می تواند با كمك امواج رادیویی، سرعت و دقت ربات ها را افزایش دهد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از ام.آی.تی نیوز، پژوهشگران دانشگاه "ام.ای.تی"(MIT)، سیستم جدیدی ابداع نموده اند كه برچسب های "سامانه بازشناسی با امواج رادیویی"(RFID) را به كار می گیرد تا به ربات های خانگی كمك نماید اشیا را با سرعت و دقت پیش بینی نشده به كار گیرند. این سیستم می تواند به همكاری و دقت ربات ها در بسته بندی و سوار كردن قطعات و به پهپادها در عملیات جستجو و نجات كمك نماید.
پژوهشگران در پروژه خود نشان دادند كه ربات ها با استفاده از این سیستم می توانند محل قرار گرفتن اشیای برچسب گذاری شده را به سرعت پیدا كنند.
در این سیستم موسوم به "توربوترك"(TurboTrack)، یك برچسب سامانه بازشناسی با امواج رادیویی قرار دارد. یك سیگنال بی سیم توسط سیستم به برچسب و اشیای نزدیك ارسال می شود و دوباره به سیستم بازمی گردد. یك الگوریتم، همه سیگنال های منعكس شده را برای یافتن واكنش برچسب بررسی می كند. سپس در محاسبات نهایی، از حركت برچسب استفاده می شود تا به دقت مكان یابی را بهبود بخشند.
پژوهشگران باور دارند كه این سیستم می تواند برای كارهای رباتیك، جایگزین "بینایی كامپیوتر ای"(Computer vision) شود. بینایی كامپیوتری به خاطر شباهت به بینایی انسان، محدود به آنچه می بیند است و نمی تواند اشیایی كه در محیط های شلوغ و در هم ریخته قرار دارند، ببیند. سیگنال های فركانس رادیویی، چنین محدودیت هایی ندارند و می توانند اشیا را در بین در هم ریختگی های محیط تشخیص دهند.
"فادل ادیب"(Fadel Adib)، استادیار دانشگاه ام.آی.تی و پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ربات ها با استفاده از سیگنال های رادیویی می توانند كارهای انسانی و حتی مافوق توانایی انسان را انجام دهند.
پژوهشگران در این پروژه، از روشی موسوم به "تصویربرداری مافوق واضح"(SR) استفاده كردند. این روش كمك می نماید كه تصاویر از چندین زاویه به یكدیگر متصل شوند تا یك تصویر با وضوح بیشتر به دست آید.
ادیب اضافه كرد: ایده ما این است كه سیستم های مافوق واضح را برای سیگنال های رادیویی به كار ببریم. بدین ترتیب، هنگامی كه چشم اندازهای بیشتری بررسی شوند، می توان از آنها برای داشتن دقت بیشتر بهره برداری نمود.
"ژیهونگ لو"(Zhihong Luo)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: با این سیستم می توان تعداد زیادی از پهپادها را با روش های خاصی به كار گرفت تا بتوانند در محیط های شلوغ و حتی فضاهایی كه از دید پنهان هستند، به پرواز درآیند.1397/12/01
14:45:45
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گوپا