مدیر كل ارتباطات گستان اعلام كرد:

آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده

آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده

گوپا: مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل گسترده را تشریح نمود.به گزارش گوپا به نقل از وزارت ارتباطات، محمد احمدی با بیان اینكه جز منطقه دوزین شهرستان مینودشت وضعیت ارتباطات در سایر بخش های استان گلستان مشكل خاصی ندارد، اظهار داشت: در این منطقه باز به سبب ارتفاع بالای برف و رانش شدید مسیر، دسترسی به ایستگاه مخابراتی واقع در ارتفاعات منطقه میسر نشده است كه درصدد هستیم با هماهنگی وزارت ارتباطات، نیروهای امدادی را برای برقراری سایت مذكور بوسیله بالگرد اعزام نماییم.
وی پیرامون آخرین وضعیت ارتباطی استان گلستان پس از وقوع سیل در ایام اخیر اظهار داشت: پس از بارش شدید باران و وقوع سیل در استان گلستان به سبب وسعت توفان و قطع سراسری شبكه برق در اوج طوفان، بخش هایی از شبكه ارتباطی چند ساعتی در نقاط مختلف با اختلالاتی مواجه گردید كه بلافاصله با تلاش شبانه روزی اپراتورها و فعال كردن سایت ها با دیزل های پرتابل و همین طور وصل دوباره شبكه برق، وضعیت كلی شبكه ارتباطی در استان گلستان به حالت عادی برگشت بطوریكه می توان اظهار داشت كه الان در استان گلستان جز یك منطقه مشكلی وجود ندارد.
وی اضافه كرد: در منطقه دوزین استان گلستان به سبب حجم بالای برف، وقوع سیل و همین طور رانش زمین در امتداد جاده دسترسی به این منطقه و روستاهای اطراف آن، امكان دسترسی به سایت های ارتباطی این منطقه را پیدا نكردیم تا با مشكل قطع ارتباطات روبرو باشند.
احمدی با اشاره به انجام هماهنگی ها و پیگیری های وزیر ارتباطات برای اعزام نیروهای امدادی بوسیله بالگرد، اظهار نمود: از جمعیت یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان گلستان، تنها ارتباطات منطقه دوزین و روستاهای اطراف آن جمعیت حدود ۳۰ هزار نفری را شامل می شود، كماكان قطع است و امیدواریم با هماهنگی بعمل آمده در سطح وزیر ارتباطات، نیروهای امدادی را بوسیله بالگرد به منطقه اعزام نماییم تا نسبت به رفع خرابی سایت مخابراتی منطقه اقدام گردد.
پیش بینی وقوع سیل در آق قلا كارساز بود
مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان همین طور در مورد آخرین وضعیت ارتباطی شهرستان آق قلا پس از وقوع سیل اشاره كرد: پس از شروع بارندگی و سیل از بامدادان ۲۸ اسفند و ادامه آن تا روز بعد، آب سرریز شده سدها دیشب به منطقه آق قلا رسید كه خوشبختانه به سبب پیش بینی انجام شده در ستاد بحران، وقوع این سیل تلفاتی جانی به دنبال نداشت. هرچند خسارت های سنگینی به مناطق كشاورزی و مسكونی مردم وارد آمده است.
وی با اشاره به بازدید امروز (جمعه دوم فروردین) خود از منطقه آق قلا و بررسی وضعیت ارتباطات منطقه اشاره كرد: برخی از سایت های ارتباطی این منطقه در زمان وقوع سیل، به سبب بالا آمدن آب و قطعی برق، از دور فعالیت خارج شدند كه در كمترین زمان به شبكه بازگشتند تا مردم شهرستان آق قلا و روستاهای اطراف آن مشكل ارتباطی نداشته باشند.
وی با اشاره به اینكه پیش بینی شده كه سیل تا ساعاتی دیگر به شهرستان گمیشان می رسد، از برگزاری جلسات ستاد بحران در همین ارتباط آگاهی داد و اضافه كرد: در شهرستان گنبد باز به سبب بالا آمدن آب، برق مناطقی بالاجبار قطع شد اما اهتمام شد سایت های ارتباطی با استفاده از باتری ها و دیزل های پرتابل از سرویس خارج نشود.

1398/01/03
15:06:33
5.0 / 5
4888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا