موشك آنتارس به فضا پرتاب شد بعلاوه فیلم

موشك آنتارس به فضا پرتاب شد بعلاوه فیلم

گوپا: موشك آمریكایی ˮآنتارسˮ بامدادان پنجشنبه در حالیكه حامل ˮفضاپیمای سیگنوسˮ بود به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، موشك آنتارس (Antares rocket) حامل "فضاپیمای سیگنوس" (Cygnus cargo) در ساعت ۴: ۴۶ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی و حدود ۱: ۱۵ بامدادان پنجشنبه به وقت ایران از "مركز پرواز والوپ" ناسا واقع در ویرجینیا، به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
موشك آنتارس حامل فضاپیمای سیگنوس است كه در درون آن بیشتر از ۷۶۰۰ پوند تجهیزات علمی و لوازم سخت افزاری است.
این موشك روز جمعه و در ساعت ۵: ۳۰ بامدادان به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رسید و تجهیزات توسط دست بازوی رباتیك ایستگاه فضایی بین المللی موسوم به "Canadarm۲" انتقال داده خواهند شد.
سیستم تعمیر و نگهداری متحرك (MSS) كه به نام "Canadarm۲" شناخته می شود، یك سیستم رباتیك در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) است كه در سال ۲۰۰۱ به سمت این ایستگاه پرتاب شد و نقش كلیدی در نصب و نگهداری ایستگاه فضایی دارد.
این بازوی رباتیك، تجهیزات و لوازم را در اطراف ایستگاه انتقال می دهد و از فضانوردان و وسایل خدماتی و سایر بارهای در رابطه با ISS پشتیبانی می كند و برای نگهداری بخش خارجی ایستگاه استفاده می شود.


فضاپیمای سیگنوس
فضاپیمای سیگنوس، یك فضاپیمای پشتیبانی بدون سرنشین یكبار مصرف آمریكایی است كه توسط نهاد "علوم دفاعی اوربیتال ساینسز كورپوریشن" (Orbital Sciences Corporation) ساخته شده و الان توسط شركت "نورثروپ گرومن" (Northrop Grumman) بعنوان قسمتی از برنامه خدماتی توسعه حمل و نقل بین المللی سامانه های تجاری ترابری مداری (COTS) ساخته و به راه افتاده است. این وسیله توسط موشك آنتارس ساخته نورثروپ گرومن جهت راه اندازی و حمل و نقل بار به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) سپس بازنشستگی شاتل فضاییِ آمریكا، طراحی شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/01/30
13:50:45
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: خدمات , ساخت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا