با وزن كم و قدرت زیاد؛

خودروی دو دیفرانسیل برای مناطق صعب العبور ساخته شد

خودروی دو دیفرانسیل برای مناطق صعب العبور ساخته شد

به گزارش گوپا یك خودروی دو دیفرانسیل با وزن كم و قدرت زیاد برای عبور از مناطق صعب العبور در یك شركت دانش بنیان ایرانی طراحی و ساخته شد.


پرویز گیلاسی مدیر عامل یك شركت دانش بنیان در پارك علم و فناوری كردستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم خودرویی با تجهیزات ایرانی طراحی نماییم كه كاربردهای زیادی دارد.
وی اضافه كرد: این یك خودروی باگی دو دیفرانسیل است كه در مناطق صعب العبور و مكان هایی كه خودرو های معمولی امكان عبور ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.
گیلاسی با اشاره به اینكه از این خودرو می توان در طبیعت گردی بهره برد، بیان كرد: از این خودرو هم می توان بعنوان خودرو های امداد و پشتیبانی، نیروهای انتظامی و نظامی، مسابقات مختلف همچون رالی و… استفاده نمود.
مدیرعامل شركت تولید كننده خودرو های ابداعی عنوان كرد: این خودروی باگی دو دیفرانسیل با تجهیزاتی كه در كشور موجود بوده ساخته شده است؛ ما تلاش كردیم بدون قطعات خارجی آنرا بسازیم تا به صرفه باشد.
وی با اشاره به اینكه همینطور در ساخت این خودرو تلاش كردیم از تجهیزاتی استفاده نماییم كه وزن آن زیاد نباشد، تصریح كرد: وزن این خودرو برابر ۸۵۰ كیلوگرم است؛ در ساختار این خودرو، كل شاسی، اتاق و بدنه به هم پیوسته و یكی است كه با لوله به یكدیگر متصل شده اند.
گیلاسی با اشاره به اینكه این خودرویی كه طراحی نموده ایم در مقابل تنش و تصادفات مقاوم است، تصریح كرد: برای ساخت این خودرو كه یك سال زمان برده تست های زیادی انجام گرفته كه حالا به تولید رسیده است.
به گفته وی، تابحال به صورت سفارشی از این خودرو ساخته ایم و بدست مشتری رسانده ایم؛ اگر این خودرو به تولید انبوه برسد قیمت كل آن یك چهارم هزینه نمونه اولیه خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه این خودرو نمونه خارجی ندارد، اضافه كرد: در همین راستا مهندسی معكوس نشده و با طرح و ایده خودمان در این شركت این خودرو طراحی و ساخته شده است.
گیلاسی با اشاره به اینكه در خودرو های این چنینی خارجی موتورهای قوی به كار رفته است، بیان كرد: اما با اینكه این خودرو دو دیفرانسیل بوده و وزن كمی دارد، از گل و لای به خوبی عبور می كند و واتر پروف است.
وی با اشاره به سرعت خودروی باگی دو دیفرانسیله اظهار داشت: سرعت این خودرو برابر با ۹۰ كیلومتر است.
این تولید كننده در مورد مزایای خودرو اظهار داشت: این خودرو علاوه بر اینكه از تجهیزات ایرانی در آن استفاده شده مزایایی همچون عرضه خدمات و تعمیرات هم در كشور دارد. در صدد هستیم كه این خودرو را به تولید انبوه برسانیم.

1398/02/22
14:06:12
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گوپا