توسط یك شركت دانش بنیان؛

تجهیزات امنیتی و حفاظتی بومی سازی شد

تجهیزات امنیتی و حفاظتی بومی سازی شد

گوپا: مدیر یك شركت دانش بنیان در زمینه تجهیزات كنترل تردد و حفاظت پیرامونی اظهار داشت: ما می توانیم تجهیزاتی كه تحریم است را طراحی و تولید نماییم در صورتیكه قیمت آن هم در این راه كاهش پیدا می یابد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد باقری مدیر عامل شركت دانش بنیان فعال در زمینه تجهیزات كنترل تردد و امنیت با اشاره به اینكه محصولات امنیتی كه مشابه خارجی داشت بومی كرده ایم، اضافه كرد: صفر تا صد محصولی كه هم اكنون در خط تولیدمان ایجاد می شود بومی شده است و به راحتی هم با قوانین سازمان های داخلی قابل انطباق است.
وی اشاره كرد: به سبب اینكه تمام پروسه طراحی و ساخت تجهیزات كنترل تردد و امنیت را در داخل می سازیم، تحریم ها بر فعالیت های ما اثری نگذاشته اند. البته از تحریم اثر می پذیریم اما چنانچه به سبب شرایط تحریمی به قطعه خاصی احتیاج پیدا نماییم می توانیم در واحد تحقیق و توسعه (R&D) آنرا طراحی نماییم.
باقری با اشاره به اینكه تولید بعضی قطعات در واحد تحقیق و توسعه مان سبب ارزان شدن نهایی تجهیزات شده است، اظهار داشت: در این خصوص می توانم به طراحی قطعه ای اشاره كنم كه یك برد الكترونیكی بود و نمونه خارجی آن ۶۰۰ هزار تومان بود، اما وقتی نمونه ایرانی آنرا طراحی كردیم قیمت آن به یك سوم كاهش پیدا كرد.
این مدیر شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه به منظور صادرات دانش فنی با كشورهایی همچون عراق، سوریه و لبنان در تعامل هستیم، اظهار داشت: صادرات در فعالیت مجموعه ما به دو شكل صادرات دانش فنی و محصول است. گاهی انتقال تجهیزات از مبدا ایران به كشورهای دیگر هزینه هنگفتی دارد بنا بر این دانش فنی مان را به كشورهای دیگر منتقل می نماییم.
وی از نهایی شدن برنامه صادرات این شركت به یكی از كشورهای آسیای میانه آگاهی داد و اظهار داشت: تا دو ماه دیگر این برنامه صادراتی به سرانجام می رسد، اما هم اكنون به دلایلی امكان نام بردن از كشور مقصد را ندارم.
باقری اظهار داشت: این شركت در حدود ۱۵ سال فعالیت خود تا كنون ۴ برند مطرح را در زمینه تولید تجهیزات كنترل و امنیت معرفی كرده است. همین طور در چند نقطه از كشور كارگاه هایی داریم كه بعنوان خط مونتاژ محصولات تولید شده در كارخانه مركزی عمل می كنند.
این فعال دانش بنیان اضافه كرد: در این شركت یك بخش شتاب دهنده راه اندازی كرده ایم و شركت های نوپا را تحت حمایت خودمان قرار می دهیم. الان هم پس از ۴ سال یك شركت را توانستیم به استقلال مالی برسانیم. دو شركت دیگر هم به مدت یك سال و نیم سال است كه به سوددهی رسیده اند اما هنوز با نقطه مطلوب مان فاصله دارند.


منبع:

1398/03/05
14:54:31
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: تحقیق , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا