پرتاب موشك اطلس ۵ به تعویق افتاد

پرتاب موشك اطلس ۵ به تعویق افتاد

گوپا: پرتاب موشك ˮاطلس5 ˮ(Atlas 5) متعلق به اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریكا كه قرار بود اوایل این هفته صورت گیرد به 9 ژوئیه موكول شد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریكا طی اطلاعیه ای علت این تعویق را نقص فنی اظهار داشت.
بنابر برنامه ریزی های انجام شده قرار بود پنجمین ماهواره "ارتباطات فوق پیشرفته با فركانس بالا"(Advanced Extremely High Frequency communications) همراه با موشك "اطلس ۵" از "پایگاه نیروی هوایی كیپ كاناورال" به فضا پرتاب شود.
با وجود این، در طول پردازش نهایی این موشك كارشناسان متوجه نقصی در باتری این موشك شدند كه این مساله سبب به تعویق افتادن زمان پرتاب این موشك شد. بنا بر این اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریكا طی اطلاعیه ای اظهار داشت كارشناسان فنی، جهت بررسی و ارزیابی موشك زمان بیشتری نیاز دارند.
اطلس ۵ حامل ماهواره هایی كه توسط لاكهید مارتین ساخته شده است، خواهد بود. این ماهواره ها یك ارتباط فوق ایمن و ضد اختلال را بین ارتش و رئیس جمهور ایالات متحده فراهم خواهند نمود.
بعد از پرتاب، ماهواره های مذكور به ماهواره های "ارتباطات فوق پیشرفته با فركانس بالا" كه از پیش در مدار نزدیك زمین هستند، خواهند پیوست.
اطلس ۵ قبلاً چهار ماهواره "ارتباطات فوق پیشرفته با فركانس بالا" را در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ به مدار نزدیك زمین فرستاده بود.
هم اكنون به سبب نقص باتری موشك اطلس ۵، پرتاب این موشك به ماه بعد موكول شده است و مقرر است ۹ ژوئیه از سكوی پرتاب "كامپلكس ۴۱"(Complex-۴۱) "پایگاه نیروی هوایی كیپ كاناورال" به فضا پرتاب شود.
بگفته كارشناسان ماهواره های مذكور ۵ ساعت و ۴۰ قیقه بعد از پرتاب در مدار قرار خواهند گرفت. ماهواره های یاد شده دارای موتورهایی هستند كه این مساله به آنها این امكان را می دهد تا در موقعیت های خاصی در مدار قرار گیرند.
بعد از پرتاب این موشك، برنامه بعدی اتحادیه پرتاب ایالات متحده آمریكا آزمایش پرواز كپسول "CST-۱۰۰ استارلاینر" است كه توسط شركت بوئینگ طراحی شده است.
منبع:

1398/04/06
11:17:02
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: آزمایش , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گوپا