خرید پیتزا فقط غیرنقدی

خرید پیتزا فقط غیرنقدی

گوپا خرید پیتزا فقط غیرنقدی


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "دومینوز"(Domino's) در تازه ترین حركت خود مبادرت به راه اندازی شعبه های پرداخت غیرنقدی در پنج نقطه از استرالیا كرده است كه مشتریان چه در صورت خرید حضوری و چه غیرحضوری ملزم به پرداخت غیر نقدی خواهند بود و حتی امكان استفاده از دستگاه پوز هم وجود ندارد.
مشتریان تنها می توانند مبلغ قابل پرداخت سفارش خویش را از راه سرویس های پرداخت آنلاین بپردازند.
"نیك نایت" مدیر بخش استرالیا و نیوزیلند شركت دومینوز ادعا كرد كه این كار باعث عدم طولانی شدن صف در شعبه ها می شود و همینطور زمان تحویل سفارشات را می كاهد.
هرچند كه امكان دارد پرداخت اینترنتی هم توسط مشتریان با مشكل روبرو شود.
"نایت" همینطور ادعا كرد كه این حركت به محافظت از كاركنان هم كمك می نماید، چون كه رانندگان تحویل و كارمندان شعبات دیگر پول نقدی همراه ندارند تا مورد سرقت قرار بگیرند.
استرالیا یك منطقه جذاب برای آزمایش پرداخت های الكترونیكی است، چونكه یك مطالعه پارسال كه توسط اداره مالیات استرالیا انجام شد، نشان داد تنها یك پنجم از شهروندان استرالیایی زمانی كه چیزی را خریداری می كنند از پول نقد استفاده می نمایند. البته همین تعداد هم بیشتر بخاطر تخفیف گرفتن از پول نقد استفاده می نمایند.
استرالیایی ها طبق قانونی كه از همین ماه اجرایی شد دیگر نمی توانند بیشتر از ۱۵ هزار دلار كارت بكشند.
البته دومینوز آگاه است كه بعضی از مردم به علل راحتی یا نگرانی های امنیتی همچنان ترجیح می دهند با پول نقد پرداخت داشته باشند. بنابراین فعلاً قصد ندارد این روش پرداخت را در همه شعبات خود الزامی كند.
در حالیكه فروشگاه های غیر نقدی در استرالیا قانونی هستند، سایر نقاط جهان از آنها كمتر استقبال می كنند. ایالات متحده، بعنوان مثال ایالات فیلادلفیا و نیوجرسی فروشگاه های غیر نقدی را ممنوع كرده اند و بعضی از حوزه های قضائی مانند سان فرانسیسكو هم ممنوعیت مشابهی دارند. حتی فروشگاه های آمازون موسوم به "آمازون گو" كه بر پایه پرداخت غیر نقدی طراحی شده اند، در این مناطق پرداخت نقدی را قبول می كنند.
فروشگاه های غیر نقدی می توانند برای افرادی كه حساب بانكی ندارند یا كسانی كه قادر به استفاده از كارت های اعتباری نیستند، مشكل ساز باشند.
با این وجود، "دومینوز" مدت هاست كه روش های گوناگون سفارش و تحویل را مورد آزمایش قرار می دهد. مثلاً چندی قبل امكان سفارش پیتزا در حال رانندگی و با نمایشگر لمسی خودرو را ممكن كرد تا راننده در راه بازگشت به خانه پیتزا سفارش دهد و همزمان با پیتزای خود به خانه برسد.
دومینوز روش تحویل پیتزا با پهپاد و خودرو های خودران را هم امتحان كرده است.
در هر صورت روش پرداخت غیر نقدی و اینترنتی یك گام منطقی برای این شركت به نظر می آید.1398/04/19
15:22:00
5.0 / 5
4313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا