تبدیل كربن دی اكسید به سوخت با كمك طلای سیاه نانو

تبدیل كربن دی اكسید به سوخت با كمك طلای سیاه نانو

به گزارش گوپا پژوهشگران ˮمؤسسه تحقیقات بنیادی تاتاˮ(TIFR) هند در مطالعه اخیراشان موفق به استفاده از ˮطلای سیاه نانوˮ(black nano gold) برای تبدیل كربن دی اكسید به سوخت و تصفیه آب دریا به آب شرب شدند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، دانشمندان هندی اعلام كردند كه می توانند "طلای زرد"(golden gold) را با تغییر نانو ذرات طلا و تغییر فاصله بین آنها، به طلای سیاه تبدیل كنند. با كمك انرژی خورشیدی، "طلای سیاه نانو"(black nano gold) می تواند بعنوان یك روش برای تبدیل كربن دی اكسید به سوخت و دفع آب نمك دریاها مورد استفاده قرار گیرد و ازاین رو می تواند روشی مناسب برای مبارزه با گرم شدن كره زمین باشد.
پژوهشگران این مطالعه گفتند: مانند یك درخت طبیعی كه از كربن دی اكسید، نور خورشید و آب برای تولید غذا استفاده می نماید، طلای سیاه توسعه یافته هم همانند یك درخت مصنوعی از كربن دی اكسید، نور خورشید و آب برای تولید سوخت استفاده می نماید و از این سوخت هم ما می توانیم برای خودروهایمان استفاده نماییم.
به صورت قابل توجه می توان از طلای سیاه بعد از منتشر كردن گرمایی كه از نور خورشید جذب كرده برای تبدیل آب دریا به آب شرب استفاده نمود. دی اكسید كربن توسط صنایع غذایی، صنعت نفت و صنایع شیمیایی استفاده می شود.
بخار آب، دی اكسید كربن، متان و ازن مؤثرترین گازهای گلخانه ای هستند. با وجودی كه نمی توان به صورت دقیق مشخص كرد كه سهم هر كدام از این گازها در اثر گلخانه ای زمین چقدر است اما به صورت كلی كربن دی اكسید بین گازهای گلخانه ای ناشی از صنعت و كشاورزی بیشترین سهم را در مورد پدیده گرمایش زمین دارد.
"ویوك پولشیتیوار"(Vivek Polshettiwar) نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار دانشكده شیمی اظهار داشت: روزی خواهد آمد كه شركت ها به علت انتشار گازهای گلخانه ای با مالیات مواجه خواهند شد ازاین رو تمام دولت ها باید به دنبال راه هایی برای تبدیل دی اكسید كربن به سوختی پاك باشند.1398/04/25
15:44:20
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: تحقیق , تولید , دانشمند , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گوپا