از سوی یك شركت دانش بنیان؛

یك دستگاه بیوراكتور ایرانی به آلمان صادر شد

یك دستگاه بیوراكتور ایرانی به آلمان صادر شد

گوپا: یك شركت دانش بنیان موفق به صادرات دستگاه فرمانتور به آلمان شده است. این دستگاه وظیفه ایجاد شرایط بهینه برای رشد میكرو ارگانیسم ها مثل قارچ و باكتری و مخمر را بر عهده دارد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، كشور آلمان بعنوان یكی از قطب های صنعت جهان شناخته می شود اما حالا یك شركت دانش بنیان با ۱۰۰ نفر پرسنل در ایران توانسته به این كشور دستگاه فرمانتور یا بیوراكتور را صادر كند.
فرمانتور یا بیوراكتور مجموعه ای متشكل از تجهیزات و قطعات مختلفی است كه شرایط محیطی كنترل شده را برای رشد میكروب ها و یا تولید متابولیت های خاص در محیط كشت مایع یا جامد را تحت شرایط استریل فراهم می آورد. این دستگاه وظیفه ایجاد شرایط بهینه برای رشد میكرو ارگانیسم ها مثل قارچ و باكتری و مخمر را بر عهده دارد.
استفاده از فرمانتور به میكرو ارگانیسم ها این امكان را می دهد كه قبل از انتقال به مرحله ی تولید بیشتر از ده نسل رشد كنند. با اضافه كردن مخمرها تحت محیط بسته ای بر روی مواد كربوهیدراتی عمل فرمانتاسیون تحت دما و فشار مشخص تولید الكل را ممكن می كند.
با این دستگاه می توان پارامترهای محیطی همچون pH، دما و فوم را مدام كنترل كرد. در صورت به هم خوردن تعادل محیط رشد میكروارگانیسم، دستگاه با آگهی دادن اپراتور را از تغییر نامناسب شرایط آگاه می كند.
امیر عباس اختراعی مدیرعامل شركت دانش بنیان تولید كننده این دستگاه، اظهار داشت: شركت ما گروهی از شركت های دیگر را راهبری می كند كه تمام شركت های این گروه دانش بنیان هستند. كار این شركت ها خطوط تولید صنایع فرایندی همچون نفت و گاز، صنایع معدنی و صنایع موثر دارویی است.
اختراعی اضافه كرد: در حوزه صنایع موثر دارویی ما شش خط تولید ماده موثر دارویی راه اندازی كردیم. همین طور در بخش صنایع ۷۵ درصد نمك تصفیه شده كارخانجات را این شركت تولید كرده است.


منبع:

1398/06/20
13:12:48
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: باكتری , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا