پیش بینی جدید؛

اینترنت ۵G بازار موبایل را در ۲۰۲۰ بهبود می بخشد

اینترنت ۵G بازار موبایل را در ۲۰۲۰ بهبود می بخشد

به گزارش گوپا گزارشی جدید نشان داده است ظهور اینترنت ۵G وضعیت بازار موبایل در ۲۰۲۰ میلادی را بهبود می بخشد. همینطور تخمین زده می شود بازار موبایل در سال آینده ۱.۶ درصد رشد كند.


به گزارش گوپا به نقل از گیزموچاینا، طبق پیشبینی جدید شركت IDC در وضعیت بازار موبایل طی سه ماهه گذشته نشانه هایی از بهبود در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی دیده می شود و روند بهبود بازار تا ۲۰۲۰ هم ادامه می یابد. به عبارت دیگر پیشبینی می شود میزان محموله های موبایل رشد كند. شركت IDCیا International Data Corporation یك شركت تهیه كننده خدمات مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات، مخابرات و بازارهای فناوری های مصرفی است. IDC در این گزارش پیشبینی می كند در نیمه دوم ۲۰۱۹ میلادی حجم محموله ها ( ۰.۴-درصد) بدون تغییر بماند. از جانب دیگر مقایسه سالانه حجم كل محموله های ۲۰۱۹ میلادی، نشان از كاهشی ۲.۲ درصدی دارد. بدین سان ۲۰۱۹ سومین سال متوالی خواهد بود كه وضعیت بازار موبایل نزولی باقی می ماند. اما پیشبینی می شود در ۲۰۲۰ میلادی بازار موبایل ۱.۶ درصد رشد كند.
طبق این گزارش ظهور استاندارد اینترنت۵G نشانه امیدی برای بازار جهانی موبایل است. الان در خیلی از مناطق جهان این استاندارد بهره برداری شده و به نظر می آید در ۲۰۲۰ میلادی نفوذ اینترنت۵G بیشتر شود. همینطور IDC پیشبینی می كند تعداد محموله موبایل های ۵G به ۸.۹ درصد كل موبایل هایی برسد كه در ۲۰۲۰ بارگیری می شوند. این میزان معادل۱۲۳.۵ میلیون دستگاه است. همینطور تخمین زده می شود تعداد محموله های موبایل های۵G تا ۲۰۲۳ میلادی به ۲۸.۱ درصد برسد. طبق این گزارش سهم موبایل های اندروید از بازار از ۸۵.۱ درصد در ۲۰۱۸ به ۸۷ درصد در ۲۰۱۹ میلادی رسیده است كه دلیل اصلی آن عرضه استاندارد۵G و تسریع فروش موبایل های قدیمی تر است. پیشبینی می شود رشد تركیبی سالانه در ۵ سال آتی به ۱.۷ درصد برسد و در ۲۰۲۳ میلادی ۱.۳ محموله موبایل اندروید بارگیری شود. علاوه برآن طبق این گزارش سال ۲۰۱۹ همچنان برای اپل چالش برانگیز است و پیشبینی می شود میزان محموله های آیفون در مقایسه با سال قبل ۱۴.۸ درصد كاهش پیدا كند و به ۱۷۷.۹ میلیون محموله برسد. دلیل اصلی این امر اشباع بازار و همینطور همخوان نبودن دستگاه های این شركت با استاندارد۵G است. البته اپل مقرر است سال آینده آیفون های ۵G به بازار عرضه نماید.

1398/06/22
14:52:09
5.0 / 5
4414
تگهای خبر: آینده , اینترنت , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا