پژوهشگران انگلیسی:

تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است

تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است

گوپا: پژوهشگران در مطالعه اخیرشان دریافته اند تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است برای اینكه آنها بیشتر از مردان اهتمام در پنهان كردن علایم این بیماری دارند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران "كالج دانشگاهی لندن" در مطالعه اخیرشان دریافته اند كه پدیده ای موسوم به "استتار اجتماعی"(social camouflaging) موضوعی است كه سبب می شود تشخیص اوتیسم در زنان برای پزشكان سخت تر شود.
بگفته پژوهشگران، تشخیص اوتیسم در زنان امكان دارد سخت تر باشد؛ برای اینكه آنها نسبت به مردان بیشتر اهتمام در پنهان كردن اوتیسم دارند. اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است. این اختلال ذهنی سبب مشكل در ارتباطات كلامی و غیركلامی و تعاملات اجتماعی می شود و ارتباط چشمی و كلامی با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می كند.
این نتایج بر طبق یك نظرسنجی آنلاین است كه در آن پژوهشگران اطلاعاتی را در مورد تاكتیك استتار از زنان بزرگسال مبتلا به اوتیسم و غیر اوتیسم جمع آوری كردند. پژوهشگران طی این مطالعه دریافتند تفاوتی در رفتار بین افراد مبتلا به اوتیسم و افراد غیر اوتیسمی وجود ندارد و بعد از آن دریافتند زنان اوتیسمی علایم خاصی از خود نشان نمی دهند.
بگفته پژوهشگران روش های استتار شامل برقراری تماس بهتر چشمی و جلوگیری از انجام حركاتی مانند لرزش دست ها كه افراد مبتلا به اوتیسم انجام می دهند، است.
پژوهشگران اعتقاد دارند كه "تقلید" سبب ایجاد این مساله شده است چونكه افراد مبتلا به اوتیسم با مشاهده افراد غیر اوتیسمی و سالم می كوشند همانند آنها رفتار كنند.
دكتر "ویل مندی"(Will Mandy) از كالج دانشگاهی لندن در گفتگو با گاردین اظهار داشت: كپی كردن ژست ها و رفتارهای افراد عادی چیزی است كه در زنان مبتلا به اوتیسم مشاهده می شود، اما این مساله نگران كننده است. چونكه در این صورت پزشكان براحتی نمی توانند اوتیسم را تشخیص دهند.
تحقیقات بیشتر در مورد "استتار اجتماعی" نه تنها درك پژوهشگران درباره این بیماری را ارتقا می دهد؛ بلكه به پزشكان كمك می نماید تا با در نظر گرفتن این موضوعات بتوانند تشخیص دقیق تری داشته باشند.
یافته های این مطاله در مجله "Autism" منتشر و در فستیوال علوم بریتانیا ارائه شد.
منبع:

1398/06/23
21:52:01
5.0 / 5
4045
تگهای خبر: تحقیق , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گوپا