وزیر نفت:

وزارت نفت در حال سنجش ورود به حوزه دانش بنیان و استارت آپها

وزارت نفت در حال سنجش ورود به حوزه دانش بنیان و استارت آپها

به گزارش گوپا وزیر نفت بر لزوم شناخت، درك و حمایت فعالان حوزه دانش بنیان تصریح كرد و اظهار داشت: ما در حال سنجش ورود به حوزه دانش بنیان و استارت آپها هستیم.به گزارش گوپا به نقل از مهر، بیژن زنگنه در بازدید از كارخانه نوآوری آزادی و كارخانه نوآوری آبان اظهار داشت: هم اكنون در كارخانه نوآوری اكوسیستم فناوری و نوآوریِ كوچكی بوجود آمده است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم بخش خصوصیِ فعال در اینجا، برای به وجود آوردن چنین اكوسیستمی كوشیده اند. ان شاالله به موفقیت های بزرگتری هم دست پیدا می كنند.
وزیر نفت درباره حضور وزارت نفت در حوزه دانش بنیان خاطرنشان كرد: من مدتی است كه در حال آشنایی و درك مفاهیم حوزه دانش بنیان و استارت آپ ها هستم. ما در وزارت نفت در حال سنجیدن چگونگی ورود به این حوزه هستیم كه زمینه هایی برای توسعه كار خلاقانه جوانان در حوزه نفت به وجود آید.
وی درباره اهمیت استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان اظهار داشت: جهش در بخش های سخت افزاری و صنایعِ متكی به منابع طبیعی مانند نفت، محدود است. مگر آنكه متكی به فناوری باشیم. بنابراین اگر می خواهیم در آینده در دنیا چیزی داشته باشیم، باید بر این حوزه تمركز نماییم.
وزیر نفت با اشاره به اینكه امروز زمان پشتیبانی از فعالان حوزه دانش بنیان و كمك به رشد و توسعه آنهاست، اضافه كرد: استارت آپ ها هنوز به مرحله بلوغ خود نرسیده اند. هنوز باید آموزش ببینند و رشد و توسعه پیدا كنند. باید آنها را به دیگر فضاها شناساند. همیشه در مقابل چیزهایی كه شناخته شده نیستند، مقاومت می شود؛ ازاین رو آنها به حمایت شدن نیاز دارند.
زنگنه با اشاره به اینكه در دنیا و ایران تجربه های خوبی در این زمینه وجود دارد و باید از آنها برای پیشبرد اهداف استفاده كرد، اظهار داشت: اگر مدیران صنایع بزرگ وارد این حوزه كاری شوند، می توان به این روند سرعت بیشتری بخشید. بخصوص كه فعالیت های دانش بنیان نه تنها در حوزه مهندسی بلكه در حوزه های مختلف قابل استفاده می باشد.
وی پس از بازدید كارخانه نوآوری از كارخانه نوآوری آبان؛ كارخانه ای كه تنها در حوزه های در رابطه با صنعت نفت فعالیت می كند بازدید كرد و اظهار داشت: الان ۲۰ گروه استارت آپی زیر نظر یك شركت شتاب دهنده در آنجا مستقر و در حال فعالیت هستند. زنگنه ضمن حضور در نشستی با حضور مدیران این مجموعه، از بخش های مختلف كارخانه بازدید كرد و نمونه راپچر دیسك (تجهیز مورد استفاده در خطوط و مخازن پرفشار) ساخته شده در این كارخانه هم در حضور وزیر نفت تست شد.

1398/06/31
15:20:59
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آینده , ساخت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا