توسط دو شركت خودروسازی صورت گرفت

سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری برای توسعه نرم افزار تاكسی های رباتیك

سرمایه گذاری 4 میلیارد دلاری برای توسعه نرم افزار تاكسی های رباتیك

به گزارش گوپا شركت خودروسازی كره ای ˮهیوندایˮ با همكاری ˮدلفی اتوموتیوˮ(Delphi Automotive یا Aptiv) شركت خودروسازی آمریكایی كه در زمینه تولید سیستم های برقی اتومبیل، قطعات و ماژول های خودرو فعالیت می نماید می خواهد تا سال ۲۰۲۲ نرم افزار تاكسی های رباتیك را توسعه دهد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شركت هیوندای و دلفی اتوموتیو در حال توسعه سیستم های نرم افزاری خودرو های خودران سطح ۴ و سطح ۵ هستند.
به تازگی این شركت خودروسازی مستقر در كره جنوبی از سرمایه گذاری ۴ میلیارد دلاری خود با "دلفی اتوموتیو"(Delphi Automotive یا Aptiv) شركت خودروسازی آمریكایی اطلاع داده است. آنها قصد دارند سیستم های نرم افزاری خودرو های خودران را تا سال ۲۰۲۰ توسعه داده و در سال ۲۰۲۲ عرضه آنرا آغاز كنند.
هدف دو شركت مذكور این است كه تا سال ۲۰۲۲ بتوانند این سیستم ها را عرضه كنند تا بتوانند از این سیستم ها در تاكسی های رباتیك استفاده كنند. هر كدام از این دو شركت با پرداخت دو میلیارد دلار این پروژه كاربردی را شروع كرده اند.
هیوندای علاوه بر این هزینه، مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار را به صورت نقدی و ۴ میلیارد دلار دیگر را در بخش خدمات مهندسی خودرو، منابع تحقیق و توسعه و دسترسی به مالكیت معنوی سرمایه گزاری نموده است. دلفی اتوموتیو هم در حال توسعه خودرو های خودران خود است و حدود ۷۰۰ كارمند این شركت هم هم اكنون بر روی توسعه سیستم نرم افزای خودرو های خودران متمركز هستند.
"كوین كلارك"(Kevin Clark)، رئیس و مدیر اجرایی شركت دلفی اتوموتیو اظهار داشت: این مشاركت تونایی ما را در زمینه توسعه سیستم های نرم افزاری خودرو های خودران تقویت می كند. مهندسی پیشرفته و قابلیت های منحصر به فرد شركت هیوندای به ما در پیشبرد توسعه یك پلت فرم مستقل كمك می نماید.1398/07/02
13:59:33
5.0 / 5
4551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
گوپا