یك شركت آمریكایی انجام داد

اولین پرواز یك پهپاد با موتور میكروتوربین

اولین پرواز یك پهپاد با موتور میكروتوربین

به گزارش گوپا یك شركت آمریكایی طی یك طرح آزمایشی توانست برای اولین بار، پهپادی را با استفاده از یك موتور میكروتوربین به پرواز درآورد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت آمریكایی "یوای وی توربینز"(UAV Turbines) كه در حوزه ساخت سیستم های پیشران فعالیت دارد، توانست اولین پرواز با موتور معروف به "Monarch 5" خویش را با موفقیت انجام دهد.
Monarch 5، اولین نسخه كوچك از موتورهایی است كه در هواپیماها به كار می روند. شركت یوای وی توربینز، این پرواز را اولین پروازی می داند كه با یك هواپیما در اندازه متوسط و با یك موتور توربینی انجام شده است. این شركت باور دارد كه فناوری جدیدش می تواند یك سیستم پیشران قابل اعتماد، كارآمد و ایمن را جهت استفاده های نظامی و تجاری فراهم آورد.
در بیانیه یوای وی توربینز آمده است: بازار یوای وی توربینز در سال های آینده، رشد بیشتری خواهد داشت و این تكنولوژی جدید می تواند امكان استفاده از پهپادها را برای رساندن محموله های دارو، مهمات و همینطور شركت در عملیات جستجو و نجات فراهم آورد. موتورهای جدید، اطمینان و ایمنی لازم را برای چنین وظایفی ندارند اما Monarch 5 و موتورهای توربینی دیگر می توانند قابلیت و ایمنی لازم را برای انجام دادن امور نظامی و تجاری داشته باشند. شاید بتوان از این تكنولوژی جدید، در ساخت وسایل نقلیه بدون سرنشین هم بهره برد.
"كرك وارشاو"(Kirk Warshaw)، رئیس یوای وی توربینز اظهار داشت: ما هم اكنون، توجه خویش را به سمت همكاری با شركای تجاری و نظامی معطوف داشته ایم تا سیستم Monarch 5 را در هواپیماها به كار ببریم. ما باور داریم كه قابلیت های موتور Monarch 5 را می توان در صنایع دفاعی و هوایی هم به كار برد تا استفاده از پهپادها در حوزه نظامی و تجاری، مانند استفاده از هواپیماها، كامیون ها و كشتی ها باشد.1398/07/04
13:45:45
5.0 / 5
4314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا