عكس روز ناسا؛

ظاهر ترسناك خورشید به مناسب جشن هالووین

ظاهر ترسناك خورشید به مناسب جشن هالووین

به گزارش گوپا با نزدیك شدن به روز هالووین در آمریكا، ناسا عكسی از خورشید با ظاهری ترسناك را با كاربران به اشتراك گذاشت.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، این تصویر زیبا از خورشید توسط "رصدخانه پویایی شناسی خورشید"(SDO) و در اكتبر سال ۲۰۱۴ میلادی رصد شده است.
رصدخانه پویایی شناسی خورشید از سال ۲۰۱۰ میلادی توسط ناسا مأموریت رصد خورشید را بر عهده دارد، در ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۰ میلادی توسط موشك"اتلس ۵" از پایگاه فضایی "كیپ كاناورال"در فلوریدا به فضا پرتاب شد.
طول كلی این تلسكوپ در امتدادی كه رو به خورشید است، به حدود ۴٫۵ متر می رسد.
یافته های این تلسكوپ فضایی نشانه هایی را در اختیار دانشمندان قرار داده است كه می تواند تفاوت دمای چند میلیون درجه ای میان سطح خورشید و جو خورشید را توضیح دهد.
این رصدخانه در حال مطالعه چگونگی ایجاد میدان مغناطیسی خورشید و بررسی انرژی مغناطیسی در خورشید است و با فاصله ای نزدیك تر از فاصله ماه به زمین در حال گردش به دور كره خاكی است و هر چند وقت یك مرتبه زمین و این فضاپیما با یكدیگر در یك تراز قرار می گیرند.
در این تصویر نواحی فعالی از خورشید دیده می شود كه نسبت به باقی قسمت ها درخشان تر هستند. چونكه این مناطق نور و انرژی بیشتری از خود منتشر می كنند.
این نواحی نشانگر میدان مغناطیسی هستند كه در اتمسفر خورشید معلق مانده اند.
علت انتشار این تصویر قدیمی توسط ناسا جشن هالووین است كه یكی از نمادهای آن كدو تنبل هایی است كه روی آنها كنده كاری می شود. با كمی توجه به این تصویر هم می توان دریافت كه خورشید ظاهری شبیه به كدو تنبل دارد.

1398/08/08
09:47:07
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: دانشمند , سفر , كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا