معاون رئیس جمهور در بازدید از بندر شهید رجایی تاكید كرد؛

لزوم استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمركات

لزوم استفاده از ظرفیت علمی هرمزگان درپروژه های دانش بنیان گمركات

به گزارش گوپا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح كرد: در اجرای سامانه ها و پروژه های دانش بنیان از ظرفیت علمی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی این استان استفاده گردد.به گزارش گوپا به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر شنبه در نشستی مشترك با استاندار و مدیران بندر و گمرك در بندرشهید رجایی حضور یافت و تصریح كرد: تمام تلاش خویش را برای بهبود و توسعه فعالیت های شركت های دانش بنیان برای حل نیازهای مجموعه های اقتصادی به كار خواهیم بست.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن استقبال از پیشنهاد مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اظهار داشت: در اجرای سامانه ها و پروژه های دانش بنیان حتما باید از ظرفیت علمی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی و فناوری این استان استفاده گردد.
در ابتدای این نشست، "اله مراد عفیفی پور" مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان گزارشی مختصر از آخرین وضعیت فعالیت های عملیاتی بندر شهید رجایی و سایر بنادر تابعه آن در كرانه ۲۲۳۸كیلومتر از نوار ساحلی خلیج فارس و دریای عمان عرضه كرد.
وی با بیان پیشنهادی در حضور معاون علمی رئیس جمهور در خصوص لزوم حمایت جدی و استفاده حداكثری از توانمندی های قابل توجه مجموعه های دانشگاهی، علمی و شركت های دانش بنیان این استان، تاكید كرد: شركت های دانش بنیان مستقر در هرمزگان می توانند با حضور در بخش های مختلف بندر شهید رجایی و حوزه های دریایی، نقش آفرینی موثرتری در پیشرفت اقتصاددریامحور با تاكید بر دانش بومی و متخصصان داخلی داشته باشند.
عفیفی پور اظهار داشت: هم اكنون، تجهیزات استراتژیك حوزه دریایی و بندری مورد استفاده در پایتخت دریایی ایران(هرمزگان) توسط شركت های دانش بنیان ملی تولید می شوند كه این آمادگی وجود دارد، شركت های دانش بنیان استانی هم به علت آشنایی بیشتر با مقتضیات این جغرافیا و نیازهای مجموعه های اقتصادی همچون بندر و گمرك، حضور پررنگ تری داشته باشند.
شایان ذكر است، بعد از بازدید از بندر شهید رجایی، افتتاح برج فناوری و حضور در نشست استانی رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان از برنامه های مهم سفر یك روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به مركز استان هرمزگان است.
ستاری با حضور در پایتخت دریایی ایران از امكانات، تجهیزات و قابلیت های بندر شهید رجایی، كشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسكله ها و عملیات تخلیه و بارگیری كالا در ترمینال های كانتینری، فله و متفرقه و نفتی واقع در این منطقه ویژه اقتصادی ۲۴۰۰هكتاری بازدید نمود.

1398/08/11
21:08:07
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا