6 ژورنال مهم علمی اصلاحات زیست محیطی ترامپ را محكوم كردند

6 ژورنال مهم علمی اصلاحات زیست محیطی ترامپ را محكوم كردند

گوپا: سردبیران شش مجله بزرگ و سرشناس علمی طی اطلاعیه ای، اصلاحات دونالد ترامپ را در حوزه محیط زیست محكوم كردند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، سردبیران شش مجله مهم علمی، یكی از قوانین دولت آمریكا را كه روند توسعه سیاست های محیط زیست و بهداشت عمومی را محدود می كند، محكوم كردند.
"سازمان حفاظت از محیط زیست آمریكا"(EPA)، اقدامات خود در زمینه رفع محدودیت های مربوط به محیط زیست را زیر نظر "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریكا افزایش داده است اما یكی از قوانین جدید كه در روند نهایی شدن به سر می برد، با محدود كردن پژوهش های مورد استفاده كارمندان سازمان حفاظت محیط زیست، تاثیر قابل توجهی خواهند داشت كه نسبت به تاثیر اقدامات دیگر، بیشتر است.
این قانون، به كارمندان سازمان حفاظت از محیط زیست اجازه می دهد تا فقط از پژوهش های انجام شده بر طبق داده های عمومی استفاده كنند. ثبت این قانون می تواند محدودیت های بسیاری ایجاد كند. برای مثال با وجود چنین شرایطی، استفاده از پژوهش های بی شماری كه بر طبق داده های پزشكی افراد صورت می گیرند، نا ممكن می شود.
گزارش ها حاكی از این است كه سازمان حفاظت محیط زیست می خواهد تا این قانون را كه ممكنست قوانین چندین دهه گذشته در مورد كیفیت هوا، سطح جیوه آب یا سطح سرب موجود در رنگ را زیر سوال ببرد، به حالت قبل بازگرداند.
سردبیران مجلاتی مانند Science، Nature، PLOS، PNAS، Cell Press و The Lancet در این زمینه نوشتند: ما بعنوان سرپرستان این مجلات، از به اشتراك گذاشتن داده های علمی پشتیبانی می نماییم اما از اعتبار پژوهش های علمی نیز آگاه هستیم و می دانیم كه به دلیلهای محرمانه، امكان انتشار كامل داده های آنها وجود ندارد.
آنها در بیانیه خود به پژوهش های ژنتیكی نیز اشاره داشتند كه به پژوهشگران امكان می دهند جهش هایی را كشف كنند كه عامل بیماری های خاصی هستند.
عامل اصلی نگرانی سردبیران این است كه این قانون جدید حتی در صورت عدم بازگشت نیز می تواند قوانین را هنگام نیاز به به روزرسانی، تضعیف كند. آنها در این زمینه نوشتند: این موضوع، یك فاجعه خواهد بود.
سازمان حفاظت محیط زیست هنوز تاریخی را برای نهایی شدن این قانون جدید اعلام نكرده است.
منبع:

1398/09/06
16:35:41
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: علم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا