توسط محققان كشور؛

نانوپودر كربنات كلسیم با كاربرد در صنایع دارویی تولید شد

نانوپودر كربنات كلسیم با كاربرد در صنایع دارویی تولید شد

گوپا: پژوهشگران موفق به تولید پودر نانوذرات كربنات كلسیم ایرانی با كیفیتی مطابق با استاندارد جهانی شدند.به گزارش گوپا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یكی از شركت های نانویی، پس از تولید آزمایشی پودر نانوذرات كربنات كلسیم، در حال راه اندازی دو خط تولید برای تولید انبوه این نانوپودر مطابق با استانداردهای جهانی است تا بتواند این محصول را به خارج از كشور صادر كند.
این شركت كه اخیرا گواهی نانومقیاس پودر نانو ذرات كربنات كلسیم خودرا دریافت كرده است، دو خط تولید به ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال را در دست راه اندازی دارد. این شركت تولید آزمایشی این محصول را با موفقیت انجام داده است.
اصغر معماری فرد، از مدیران این شركت اظهار داشت: ۸۵ درصد از مراحل نصب و راه اندازی این خط تولید به انتها رسیده و پیش بینی می شود بزودی این دو خط تولید به بهره برداری برسد. هدف اصلی ما صادرات است چونكه این محصول مزیت رقابتی در بازارهای جهانی را داراست.
معماری فرد دلیل ایجاد دو خط تولید به صورت همزمان برای تولید انبوه پودر نانوذرات كربنات كلسی را بازار وسیع این ماده در كشور عنوان نمود و اضافه كرد: هم اكنون بازار به شدت به این ماده نیاز دارد، صنایع مختلفی نظیر پلاستیك، لاستیك، دارو، مواد غذایی، پتروشیمی، آب، كشاورزی و بهداشت از این ماده مصرف می كنند. بررسی ها نشان میدهد كه این نانوذرات هم اكنون به صورت وارداتی تامین می شود. حجم نیاز كشورهایی كه هم تراز ایران هستند به صورت سرانه نیم كیلو برای هر نفر است بدین سبب در ایران نیز مصرف این ماده با حجم بالایی انجام می شود. برای پاسخ به این نیاز، مبادرت به راه اندازی دو خط تولید كردیم.
وی عنوان كرد: ۸۵ درصد از ماشین آلات این خط تولید از تجهیزات ایرانی بوده و ۱۵ درصد نیز از خارج از كشور وارد شده است. هدف گذاری ما در این پروژه صادرات است و دلیل این امر آن است كه این محصول مزیت های رقابتی در بازار خارج از كشور دارد. مزیت اول ما فراوانی ماده اولیه برای تولید این محصول در ایران است در صورتیكه در اروپا محدودیت های مواد اولیه وجود دارد. مزیت دوم كیفیت بالا در سطح استانداردهای بین المللی است. علاوه براین قیمت نانوپودر كربنات كلسیم ایرانی نسبت به نمونه های خارجی بسیار ارزان تر است.
وی از وجود كانال های ارتباطی با شركت های اروپایی برای صادرات این محصول آگاهی داد و اظهار داشت: سابقه تعامل با شركت های اروپا برای فروش مواد شیمیایی مختلفی را داریم بدین سبب برای فروش و بازاریابی كار سختی در پیش نیست و از اعتبار موجود می توان استفاده نمود.
وی اضافه كرد: نانوپودر كربنات كلسیم بعنوان افزودنی یا پركننده در محصولات مختلف قابل استفاده می باشد. این ماده می تواند جایگزین برخی مواد فعلی شده و در نهایت عملكرد محصول نهایی را ارتقاء دهد.


منبع:

1398/10/07
10:04:46
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: آزمایش , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
گوپا