انعقاد 350تفاهم نامه به ارزش 12هزار میلیارد بین شهرداری و فناوران

انعقاد 350تفاهم نامه به ارزش 12هزار میلیارد بین شهرداری و فناوران

به گزارش گوپا رئیس دبیرخانه تستا از انعقاد ۳۵۰ تفاهم نامه بین شهرداری و فناوران در نمایشگاه تستا اطلاع داد و اظهار داشت: بیشترین تعداد تفاهم نامه ها در حوزه خدمات شهری بین فناوران و شهرداری منعقد شد.به گزارش گوپا به نقل از دبیرخانه شورای عالی عتف، مهدی پاكزاد، رئیس دبیرخانه تستا در مورد برگزاری دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش دایر شد اظهار داشت: برای این نمایشگاه كارگروه تستا را تشكیل دادیم و پیگیر تفاهم نامه های منعقد شده تا حصول نتیجه و انعقاد قرارداد بودیم.
وی اضافه كرد: طراحی پرتابل جامع تقاضا و عرضه فناوری و نوآوری، تسهیل در فرآیند دریافت تسهیلات و مشوق ها، برقراری ارتباط میان متقاضیان فناوری و فناوران، چاپ و انتشار نتایج و دستاوردهای نمایشگاه از دستاوردهای تستای امسال بودند.
وی با اشاره به برخی نیازمندی های عرضه شده در نمایشگاه تستای ۹۸ افزود: «قالب سازه ای سیك»، «سیستم مدیریت ساختمان هوشمند»، «اتصالات ضد سرقت در حفاظ های بزرگراهی»، «نرم افزارهای مانیتورینگ روشنایی و نورپردازی»، « كفپوش های گرانولی زمین بازی كودكان»، «موتورهای الكتریكی» بعضی از نیازهای فناورانه در نمایشگاه تستا بودند.
پاكزاد اضافه كرد: همینطور «گیربكس چپ پله برقی شیندلر»، «برد تغذیه پله برقی شیندلر»، « شفت هندریل پله برقی»، «دوربین تشخیص حریق از طریق دور»، « ربات اتش نشان»، «ماسك های اضطراری كوچك»، «مبدل های پروتكلی» و.... از دیگر نیازهای عرضه شده در این نمایشگاه بودند.
رئیس دبیرخانه تستا در مورد تعداد تفاهم نامه های منعقد شده در نمایشگاه به تفكیك هر یك از سازمانها- شركت ها اظهار داشت: ۳۶ تفاهم نامه و یك تفاهم نامه بیشترین و كمترین تعداد تفاهم ها بین سازمان ها-شركتها با شهرداری و صنایع بوده است. ۴۴درصد تفاهم نامه ها دارای مبلغ و ۵۶درصد بدون مبلغ منعقد شده اند.
وی با اشاره به میزان تفاهم نامه های منعقد شده در دومین نمایشگاه تستا اظهار داشت: از مجموع۳۵۰ تفاهم نامه انعقاد شده ۲۹۷ تفاهم نامه مربوط به شهرداری تهران می باشد.
به گفته پاكزاد، بیشترین تعداد تفاهم نامه ها در تستای دوم در حوزه خدمات شهری و كمترین در حوزه مبارزه با مواد مخدر بوده است. در مجموع ۳۵۰ تفاهم نامه منعقد شده در نمایشگاه تستای سال ۹۸ به ارزش تقریبی ۱۲هزار میلیارد ریال منعقد شده است.

به گزارش گوپا به نقل از مهر، به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه به نمایش نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی ( تستا) در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش برگزار گردید.

1398/10/08
20:33:25
5.0 / 5
4126
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گوپا