تولید آجر از خاكستر آتشفشان

تولید آجر از خاكستر آتشفشان

به گزارش گوپا در فیلیپین از تركیب خاكستر آتشفشان با دور ریز پلاستیك و سیمان نوعی آجر تولید شده كه برای بازسازی خانه های ویران شده در اثر فوران آتشفشان به كار می رود.


به گزارش گوپا به نقل از دیلی میل، آتشفشان تال در فیلیپین در ماه جاری فوران كرد و جریانی ۹ مایلی از خاكستر را به هوا فرستاد كه در شهرهای اطراف پراكنده شد. حالا مقامات محیط زیستی این كشور بقایای خاكستر را با دورریز پلاستیك تركیب كرده اند تا آجرهایی بسازند كه با محیط زیست این كشور، مشكلات مداوم آن با آلودگی ها و بلایای طبیعی سازگار باشد.
درهمین راستا خاكستر آتشفشان با شن، سیمان و پلاستیك دورریز تركیب شد. به قول مقامات با این شیوه می توان روزانه ۵ هزار آجر تولید كرد تا قسمت هایی از شهرهای ویران شده به علت فوران آتشفشان را بازسازی كرد. آتشفشان تال در ۱۲ ژانویه فوران كرد و حدود ۱۲۹ هزار نفر به علت این رویداد مجبور به تخلیه محل سكونت خود شدند. فواره هایی از مواد مذاب در دریاچه نزدیك كوه سرزیر شد و از جانب دیگر انبوهی خاكستر در آسمان دیده می شد. ابرهای خاكستر حتی به مانیل پایتخت فیلیپین هم رسیدند و سبب تعطیلی فرودگاه و لغو چند صد پرواز هوایی شدند.


1398/11/03
20:30:34
5.0 / 5
4097
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گوپا