اپل به دنبال كنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده

اپل به دنبال كنترل اشیا در واقعیت مجازی و افزوده

به گزارش گوپا شركت ˮاپلˮ از طرح ابتدایی ابزار جدیدی رونمایی كرده كه امكان كنترل اشیا را در فضای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی فراهم می آورد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از سی نت، شاید یك ابزار جدید در ابعاد ناخن كه با چند سنسور بارگیری شده، بتواند امكان اتصال به ابزار دیگر را برای كاربران خود فراهم آورد.
شركت "اپل"(Apple)، از طرح ابتدایی اختراعی رونمایی كرده كه ابزارهای كوچكی به اندازه انگشت را به نمایش می گذارد. این ابزارها، با چندین سنسور بارگیری می شوند كه می توانند امكان تعامل با اشیا را در فضای واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی فراهم نمایند.
امكان دارد كه بتوان از عناصری مانند سنسورهای نیرو، سنسورهای نوری و سنسورهای مافوق صوت برای جمع آوری ورودی ها استفاده نمود. ورودی ها بعد از جمع آوری، برای كنترل اشیای مجازی در فضای واقعیت مجازی به كار گرفته می شوند و ابزارهای انگشتی، بازخورد آنرا به صورت یك اثر واقعی عرضه می دهند. برای مثال، كاربر می تواند با كمك ابزار انگشتی، شماره گیر مجازی را كنترل كند و میزان صدای اسپیكر را تغییر دهد.
این ابزار می تواند به دستورات كاربر هنگام استفاده از یك جسم خارجی عمل كند. تصویری كه از این ابزار ترسیم شده، نشان داده است كه ابعاد آن به اندازه یك ناخن است.
هیچ تضمینی وجود ندارد كه چنین طرحی، به حقیقت بپیوندد اما تلاش اپل برای صعود در حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تحقق آنرا به واقعیت نزدیك تر می كند. این شركت سال قبل هم موفق به ثبت اختراعی برای ابداع یك هدست واقعیت تركیبی شده بود كه واقعیت مجازی و افزوده را ادغام می كند.
اپل هنوز واكنشی نسبت به نظرات نشان نداده است.1398/11/05
14:49:10
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: شركت , كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گوپا