جاسوسی ماهواره روسیه از ماهواره جاسوسی آمریكا!

جاسوسی ماهواره روسیه از ماهواره جاسوسی آمریكا!

گوپا: گفته می شود یك ماهواره روسی با تغییر مدار خود به شكل مرموزی به دنبال یك ماهواره جاسوسی آمریكایی راه افتاده است تا احیانا اطلاعاتش را سرقت كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، براساس اطلاعات موجود، یك ماهواره روسی موقعیت خود در مدار را تغییر داده است تا خویش را به ماهواره جاسوسی آمریكا نزدیك كند.
این ماهواره روسی با نام "Cosmos 2542" مدار خویش را با ماهواره "USA 245" كه یك ماهواره شناسایی آمریكایی به منظور استفاده در برنامه های نظامی و اطلاعاتی است، هماهنگ كرده است.
تحرك این ماهواره روسی توسط "مایكل تامپسون" دانشجوی فارغ التحصیل و یك ردیاب ماهواره ای مستقل ردیابی شد و در توییتر به تفصیل شرح داده شد.
او گفت ماهواره "Cosmos 2542" توانسته است هفته گذشته ماهواره آمریكایی را به صورت مداوم تحت نظر بگیرد و به دنبال آن راه افتاده است و الان بر آن احاطه دارد.
دلیل این كار مشخص نمی باشد، اما این رفتار از ماهواره های كشوری همچون روسیه غیرعادی است و این نشان داده است كه امكان دارد یك انگیزه ضد اطلاعاتی وجود داشته باشد.
به گزارش پایگاه درایو، روسیه تعدادی ماهواره ارتباطی در مدار زمین دارد كه كرملین می تواند برای جمع آوری اطلاعات یا حتی غیرفعال كردن یا از بین بردن ماهواره های دیگر از آنها استفاده نماید. این به صورت بالقوه می تواند آغازگر دوره جدیدی از "جنگ فضایی" باشد، جایی كه ماهواره ها را در مدار برای حذف ماهواره های سایر كشورها مسلح می كنند.
این ماهواره روسی در ماه نوامبر گذشته به فضا پرتاب شد اما طبق گفته "تامپسون" از ردیاب های ماهواره ای، این ماهواره طی هفته گذشته آغاز به نزدیك شدن به همتای آمریكایی خود كرده است.


"تامپسون" در توییتر خود نوشت: همانطور كه درحال تایپ كردن این متن هستم، ماهواره روسی در حال نزدیك شدن به ماهواره آمریكایی است. مدار نسبی این ماهواره در واقع بسیار هوشمندانه طراحی شده است، جایی كه "Cosmos 2542" می تواند بر یك طرف ماهواره هنگام ورود به تابش خورشید و به یك طرف دیگر در هنگام ورود به سایه احاطه داشته باشد.
"تامپسون" می گوید: شواهد بسیاری وجود دارد كه می گوید این ماهواره روسی در حال جاسوسی از ماهواره جاسوسی ایالات متحده است.
ماهواره "Cosmos 2542" از پایگاه پلیتسك در حدود 500 مایلی شمال مسكو در ماه نوامبر به فضا پرتاب شد و در مدار بین 250 تا 550 مایلی سطح زمین مستقر شد.
وزارت دفاع روسیه در ماه دسامبر اعلام نمود كه پرتاب این ماهواره، آزمایشی برای استقرار ماهواره كوچك دیگری به نام "2543 Cosmos" است.
وزارت دفاع روسیه هنگام شروع به كار این ماهواره اظهار داشت: هدف از این آزمایش ادامه كار برای ارزیابی وضعیت فنی ماهواره های این خانواده است.1398/11/14
13:42:46
5.0 / 5
4546
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گوپا