استفاده از آب شور در سرویس بهداشتی با كمك یك باكتری

استفاده از آب شور در سرویس بهداشتی با كمك یك باكتری

گوپا: پژوهشگران یك دانشگاه عربستانی موفق به كشت یك باكتری شدند كه می تواند منجر به تقویت امكان استفاده از آب شور در سرویس های بهداشتی شود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، باتوجه به كمبود آب تمیز و شیرین در خیلی از نقاط دنیا، بهتر است در مناطقی كه با كمبود آب مواجهند این آب در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار نگیرد.
در صورتیكه بعضی از مناطق ساحلی از آب دریا جهت استفاده در فلاش تانك استفاده می نمایند، انجام این كار هم مشكلات خاص خودرا به همراه دارد.
در این راستا پژوهشگران چاره ای برای این مساله پیدا كرده اند.
بطور معمول، آب شیرینی كه در فلاش تانك ها استفاده می شود، به تصفیه خانه های فاضلاب راه پیدا می كند و ریزدانه هایی حاوی دو نوع باكتری، برای از بین بردن نیتروژن فاضلاب استفاده می شوند.
در كنار فرآیندهای مختلف دیگر، استفاده از این ریزدانه ها سبب می شود به پاكسازی آب كمك گردد. بدین سان هنگام بازگشت مجدد این آب به آبراه ها مانند رودخانه ها و اقیانوس ها، آلودگی كمتری ایجاد می شود.
متاسفانه یكی از این دو نوع میكروب، با عنوان یك باكتری اكسیداسیون آمونیوم بی هوازی شناخته می شود و تحمل بسیار كمی در آب های شور دارد. در نتیجه، در از بین بردن نیتروژن از فاضلاب دریا كاملا بی اثر است.
این یكی از اصلی ترین دلایلی است كه از این نوع آب برای فلاش تانك ها استفاده نمی گردد.
در این راستا پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت "ملك عبدالل"ه عربستان یك باكتری متفاوتی را از آب دریای سرخ كشت داده اند. این نوع باكتری "Candidatus Scalindua sp. AMX۱۱" نام گرفته و آزمایشات آزمایشگاهی آن نشان میدهد كه در حذف نیتروژن از آب دریا غنی از نیتروژن تا ۹۰ درصد موثر بود.
نتایج این پژوهش در مجله "Water Research" منتشر شد.1398/11/15
22:50:55
5.0 / 5
4083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گوپا