در یك شركت دانش بنیان انجام شد؛

تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی ۶۰۰ درصد ارزان تر از محصول خارجی

تولید اتوماسیون صنعتی ایرانی ۶۰۰ درصد ارزان تر از محصول خارجی

گوپا: یك شركت دانش بنیان ایرانی توانسته با طراحی و تولید سیستم های تله متری و اتوماسیون صنعتی علاوه بر اشتغال زایی برای كشور از واردات این قبیل تجهیزات جلوگیری كند.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت تجهیزات برق به دلیلهای مختلف مانند نیروی انسانی متخصص، بازارهای خوب داخلی و صادراتی، ایجاد اشتغال گسترده و همین طور موضوعات تحریم از اهمیت بالایی در توسعه و پیشرفت كشورمان برخوردارست.
رضا كتابدار مدیرعامل شركت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و محصولات تولیدی این شركت اظهار داشت: این مجموعه در زمینه طراحی و تولید سیستم های تله متری و اتوماسیون صنعتی آب و همین طور صنعت برق و اتوماسیون شبكه های توزیع و كارهای صنعتی و نیز طراحی و ساخت PLC های ماژولار و تولید تابلوهای RTU مورد نیاز و نیز طراحی و ساخت رادیو مودم های صنعتی فعالیت دارد.
این فعال فناور درباره كاربرد دستگاه PLC/RTU تولید شده این شركت اظهار داشت: این تجهیزات در صنایع نفت و گاز، شركت های برق، شركت های گاز، شركت های آب و بسیاری دیگر از صنایع كاربرد فراوانی دارد.
وی افزود: این سیستم، یك سیستم كنترلی است كه در كنار تجهیزات موجود نصب می شود، دستگاه PLC/RTU این امكان را به كاربر می دهد تا سطح سایت را بوسیله اتاق كنترل مركزی كنترل و مانیتور كند.
كتابدار افزود: قابلیت ماژولار بودن دستگاه امكان گسترش تعداد ورودی خروجی های دیجیتال و آنالوگ را فراهم ساخته و دستگاه را منعطف با نیازهای یك سیستم كنترل و مانیتورینگ جامع و كامل می سازد و قابلیت ارتباط با سایر تجهیزات و نرم افزارهای كنترل مانیتورینگ بوسیله بسترهای سریال و اترنت و پروتكل های مختلف را دارد.
این فعال فناور درباره میزان اشتغال زایی صورت گرفته در این شركت اظهار داشت: به صورت ثابت و مستقیم ۵۰ نفر مشغول به كار هستند و به صورت غیرمستقیم نیز این تعداد بسیار بیشتر است.
وی درباره صادرات محصول به كشورهای منطقه نیز توضیح داد: اساسا به دنبال صادرات هستیم ولی برای صادرات به كشورهای منطقه به سبب نبود زیرساخت مناسب در كشور مقصد هنوز امكان صادرات فراهم نشده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان بیان كرد: قبل از آغاز فعالیت این شركت تامین این تجهیزات بوسیله واردات صورت می گرفت و هم اكنون نیز به سبب شرایط موجود واردات بسیار به سختی صورت می گیرد.
كتابدار درباره اختلاف قیمت محصول تولیدی این شركت با نمونه مشابه خارجی آن اظهار داشت: قیمت كالای ساخته شده كشور كره جنوبی حدود ۵۰ درصد و نمونه اروپایی آن حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ درصد گران تر از محصول ایرانی است و این در حالیست كه قابلیت و كارایی دستگاه خارجی و ایرانی تفاوتی با یكدیگر ندارد.


منبع:

1398/11/24
01:27:51
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا