درمان سرطان پوست با حذف یك تنظیم كننده

درمان سرطان پوست با حذف یك تنظیم كننده

گوپا: پژوهش ها نشان می دهند كه حذف نوعی تنظیم كننده از سلول های تی بدن می تواند به درمان سرطان پوست كمك نماید.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، پژوهش های جدید نشان می دهند هنگامی كه سلول های تی سیستم ایمنی، فاقد نوعی تنظیم كننده باشند، بیشتر در از بین بردن سلول های سرطانی موفق می شوند.
ایمنی درمانی كه توانایی سیستم ایمنی بدن را در از بین بردن سلول های سرطانی تقویت می كند، گونه مهمی از انواع درمان سرطان است اما تنها می تواند حدود نیمی از بیماران مبتلا به سرطان را درمان كند.
پژوهش جدیدی كه روی موشها انجام شده است، نشان میدهد روش های مبتنی بر ایمنی درمانی كه یك تنظیم كننده موسوم به "SLAMF۶" را غیرفعال می كنند، می توانند به تنهایی و یا به همراه گزینه درمانی دیگری، برای درمان سرطان مورد استفاده قرار بگیرند.
نیاز به ارائه اهداف جدیدی برای ایمنی درمانی، به شدت احساس می شود. ایده پژوهشگران این است كه SLAMF۶ می تواند گزینه خوبی برای ایمنی درمانی باشد اما برای تایید آن باید پژوهش های بیشتری صورت گیرد.
پژوهشگران جهت بررسی این ایده، موش های مبتلا به ملانوما را مورد بررسی قرار دادند تا نقش SLAMF۶ را در درمان این بیماری ارزیابی كنند. آنها در این آزمایش دریافتند تومورهایی كه با سلول های تی فاقد SLAMF۶ مورد درمان قرار می گیرند، زودتر كوچك می شوند و نسبت به تومورهایی كه با سلول های تی معمولی درمان شده اند، كوچك تر می مانند.
پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند كه بیان ژنی موسوم به "LAG-۳" در سلول های تی فاقد SLAMF۶ افزایش می یابد تا فقدان این تنظیم كننده را جبران كند. ادغام سلول های تی فاقد SLAMF۶ با نوعی پادتن كه LAG-۳ را متوقف می كند، به كوچكتر شدن تومورها می انجامد.
نتایج این پژوهش، نتایج مهمی برای ایمنی درمانی سرطان در بر خواهند داشت و به گسترش روش درمان ملانوما با غیرفعال سازی SLAMF۶ منجر خواهند شد.
این پژوهش، در مجله "e-Life" به چاپ رسید.
منبع:

1398/12/15
19:33:29
5.0 / 5
3385
تگهای خبر: آزمایش , پوست , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا