ناسا با 9 دانشگاه همكاری می كند

ناسا با 9 دانشگاه همكاری می كند

گوپا: ناسا می خواهد با 9 دانشگاه همكاری كند تا در توسعه فناوری های رباتیك و ماهواره ای برای بازگشت انسان به ماه، گام هایی دیگر بردارد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، از آنجائیكه ناسا برنامه های بزرگی دارد كه انسان ها را در سال ۲۰۲۴ میلادی، به ماه بازگرداند، در تلاش است كه روی توسعه ربات های كوچك و ماهواره ها كار كند.
ناسا اعلام نمود كه با ۹ تیم دانشگاهی همكاری خواهدنمود تا فناوری های ماهواره ای را توسعه دهد كه مربوط به ناوبری، سیستم های پیشران و مدیریت انتقال گرما در ماشین های كوچك است.
مقامات ناسا اعلام نمودند كه این سازمان تاریخ مشخصی را برای پرتاب ماهواره ها اعلام نكرده است و همه آنها لزوما به فضا نخواهند رفت.
ولی هدف كلی كمك به درخشش بیشتر این مسیر برای انجام ماموریت های آتی است.
همین طور ناسا اظهار داشت: همانطور كه ما برای ماموریت های سرنشین دار و رباتیك آتی آماده می شویم، انتظار داریم كه فضاپیماهای كوچك برای پیشبرد مسیر، جست وجوی منابع و ایجاد قابلیت های ناوبری مورد استفاده قرار گیرند.
ناسا اظهار داشت: هدف این برنامه تكمیل فناوری های نوپا برای اكتشاف ماه است كه به فضانوردان آینده كه روی ماه فرود خواهند آمد، كمك نماید.
هدف طولانی مدت ناسا ایجاد حضوری پایدار در ماه و آزمایش فناوری ها در آنجاست تا بشر بتواند به ماموریت نهایی خود یعنی فرود روی مریخ، نائل شود. ناسا معتقد می باشد انسان می تواند در اواسط دهه ۲۰۳۰ میلادی به مریخ نائل شود.
منبع:

1398/12/28
22:49:07
5.0 / 5
3255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گوپا