اظهارات انتقادی بیل گیتس؛

واكنش آمریكا به كرونا كند بود

واكنش آمریكا به كرونا كند بود

به گزارش گوپا بیل گیتس یكی از مؤسسان شركت مایكروسافت ضمن انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ برای عدم تمدید سیاست قرنطینه 15 روزه آمریكا خواهان تداوم تعطیلی مشاغل این كشور شد.به گزارش گوپا به نقل از سی ان بی سی، وی كه در یكی از برنامه های سخنرانی تد كه به صورت آنلاین برگزار می شود، حضور یافته بود و پاسخگوی سوالات مردمی بود اشاره كرد ایالات متحده شانس اینكه مجبور به اعمال سیاست های قرنطینه نشده و مردم را مجبور به خانه نشینی الزامی نكند، از دست داده است. علت این است كه این كشور با سرعت كافی نسبت به شیوع ویروس كرونا واكنش نشان نداده است.
گیتس افزود كه آمریكا باید سرعت تولید كیت های آزمایش ویروس كرونا را به شدت افزایش دهد و مشاغل این كشور هم باید كماكان بسته بمانند تا از شیوع گسترده تر كرونا جلوگیری شود. اظهارات وی در شرایطی صورت می گیرد كه ترامپ می خواهد در ۱۲ آوریل تمامی كسب و كارها در آمریكا را به حالت عادی بازگرداند تا از تأثیر اقتصادی شدید كرونا بر زندگی مردم آمریكا كه می تواند انتخاب مجدد وی را به خطر بیندازد، جلوگیری شود.
گیتس در واكنش به این مساله اظهار داشت: من می دانم سیاست قرنطینه آثار فاجعه باری بر اقتصاد دارد، اما چاره میانه ای وجود ندارد و تعطیلی مشاغل و خانه نشینی باید برای شش تا ده هفته ادامه یابد.
مؤسس مایكروسافت افزود: بسیار دشوار است كه به مردم بگوییم به رستوران رفتن ادامه دهید، بروید خانه های تازه بخرید، جسدهای فوت شدگان از كرونا را در گوشه و كنار نادیده بگیرید، برای اینكه برخی سیاست مداران فكر می كنند رشد تولید ناخالص داخلی است كه اهمیت دارد. البته این هم دشوار است كه به مردم بفهمانی كارهای آنها سبب انتشار بیشتر این ویروس می شود.
وی اشاره كرد: ما شانس اینكه كرونا را بدون تعطیلی كنترل نماییم از دست داده ایم و باید در ژانویه به این مساله توجه می كردیم كه ویروس تازه در چین شناسایی شده بود.

1399/01/06
21:42:30
5.0 / 5
3554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا