سازمان غذا و داروی آمریكا اعلام كرد

هیچكدام از آزمایش های خانگی كروناویروس هنوز مورد تایید قطعی قرار نگرفته اند

هیچكدام از آزمایش های خانگی كروناویروس هنوز مورد تایید قطعی قرار نگرفته اند

گوپا: با وجود آزمایش های خانگی گوناگونی كه جهت بررسی كروناویروس طراحی می شوند، هنوز هیچ یك از آنها مورد تایید قطعی سازمان غذا و داروی آمریكا قرار نگرفته اند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، آزمایش خانگی كروناویروس شاید ایده خوبی به نظر برسد اما هنوز خیلی از افراد روی آن توافق ندارند برای اینكه معتقدند كه خطرات ناشی از این روش، بسیار بالا است. به همین دلیل، از شركت های ارائه دهنده آزمایش ها خواسته شده تا زمانی كه نتوانسته اند كارآیی كیت های آزمایش كروناویروس را ثابت كنند، آنها را ارائه ندهند.
هم اكنون، تنها راه بررسی وجود كروناویروس در آمریكا، آزمایش در بیمارستان ها و كلینیك ها با دستور پزشك است. روند بررسی كروناویروس در آمریكا به خاطر افزایش دستگاه های مخصوص آزمایش و آزمایش های جدید، رو به پیشرفت است اما آمریكا نیز مانند خیلی از كشورهای دیگر جهان، هنوز با كمبود تجهیزات بهداشتی مانند دستكش، ماسك و سواب رو به رو است. در این میان، "سازمان غذا و داروی آمریكا" (FDA) تلاش می كند تا گزینه های جدیدی را به بازار عرضه نماید.
نتایج سریع تر
آزمایش های ژنتیكی، راهبردهای طلایی برای شناسایی كووید- ۱۹ هستند. هم اكنون، آزمایش هایی كه با سرعت بیشتری صورت می گیرند، جایگزین آزمایش های معمولی می شوند كه باید به صورت دستی انجام بگیرند. در این گونه آزمایش های، روش كار به یك شكل است. از محلول شیمیایی برای جدا كردن ویروس از نمونه به دست آمده از بیمار استفاده می شود، ماده ژنتیكی آن جدا می شود، سپس به اندازه ای تولید می شود كه با كامپیوتر قابل تشخیص باشد.
آزمایش های پرسرعت كنونی همچون آزمایش هایی كه در "آزمایشگاه ابوت" (Abbott Laboratory) آمریكا انجام می شوند، همه این پروسه را به صورت خودكار انجام می دهند و آزمایشی كه بین چهار تا شش ساعت انجام می گیرد، طی ۱۵ دقیقه انجام می دهند.


تجهیزاتی كه آزمایشگاه ابوت و شركت های دیگر فعال دراین زمینه در اختیار بیمارستان ها و كلینیك ها قرار می دهند، دستگاه های الكترونیكی كوچك و قابل حمل هستند و انتظار می رود كه بتوانند روند آزمایش را در دانشگاه های بزرگ و آزمایشگاه های تجاری سرعت ببخشند. آزمایشگاه ابوت در نظر دارد تا در این ماه، روزانه ۵۰ هزار آزمایش انجام دهد. بگفته مقامات آمریكا، این آزمایش ها ابتدا در مناطق دورافتاده ای انجام خواهند شد كه به آزمایشگاه ها دسترسی كمتری دارند.
آزمایش ها را در خانه انجام ندهید
آزمایش دقیق كروناویروس، چندین مرحله دارد كه جمع آوری نمونه از بینی و گلو به وسیله سواب، قرار دادن نمونه در لوله استریل، قرار دادن لوله در دمای مناسب و سپس رساندن آن به آزمایشگاه طی سه روز را در بر می گیرد. مقامات حوزه سلامت آگهی می دهند كه اگر مشتریان، اشتباهی در این پروسه صورت دهند، به نتایج اشتباه می رسند و عفونت ها را تشخیص نمی دهند.
سازمان غذا و دارو، به شركت های سازنده كیت های آزمایش خانگی متذكر شده كه باید نتایج خودرا تحت نظر افراد حرفه ای عرضه كنند تا كار آنها مورد تایید قرار بگیرد. خیلی از كیت های تشخیصی كروناویروس، هیچ شباهتی به آزمایش خانگی حاملگی ندارند و نتایج ثابتی ارائه نمی دهند.
بعد از اینكه چندین شركت در ماه گذشته، ارائه كیت های تشخیصی را آغاز كردند، سازمان غذا و دارو به سرعت وارد عمل شد. بگفته مقامات مربوط، هیچ آزمایش خانگی هنوز مورد تایید قرار نگرفته و محصولاتی كه با این عنوان در اختیار مشتریان قرار می گیرند، تقلبی هستند.
راه حل های پیش رو
شاید آزمایش های خون ساده تر و كم هزینه تر بتوانند نقش مهمی در ردیابی كروناویروس داشته باشند و به پیشرفت آزمایش های خانگی نیز كمك كنند.
سازمان غذا و داروی آمریكا به شركت ها اجازه می دهد تا آزمایش های خاصی را عرضه كنند كه می توانند افرادی كه بتازگی مبتلا شده اند، شناسایی كنند. این آزمایش ها بجای شناسایی ویروس، پروتئین هایی موسوم به "پادتن" را شناسایی می كنند كه سیستم ایمنی برای مقابله با كووید- ۱۹ به تولید آنها می پردازد.
متخصصان حوزه سلامت امید دارند كه این بررسی گسترده با كمك شناسایی پادتن، نهایتا می تواند به ردیابی گسترش كروناویروس كمك نماید.1399/01/18
21:16:07
5.0 / 5
3018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گوپا