مالزی به ظرفیت ۵۰۰۰ تست كرونا با پاسخگویی یك روزه رسید

مالزی به ظرفیت ۵۰۰۰ تست كرونا با پاسخگویی یك روزه رسید

گوپا: گروهی از آزمایشگاه های خصوصی در مالزی كنسرسیومی را ایجاد كرده اند تا بتوانند روزانه بیش از پنج هزار تست كرونا به ازای هر یك میلیون نفر انجام داده و پاسخ آنها را یك روزه آماده كنند.به گزارش گوپا به نقل از زددی نت، این نخستین بار است كه دهها آزمایشگاه تخصصی در كشور مالزی با یكدیگر متحد می شوند تا بتوانند برای تسریع شناسایی مبتلایان به ویروس كرونا اقدام نمایند. هدف اصلی از این كار جلوگیری از شیوع گسترده این ویروس در مالزی است.
قرار است این طرح در مراحل مختلفی اجرا شود و سه آزمایشگاه بزرگ و زیرمجموعه های آنها در نقاط مختلف مالزی در گام اول به یكدیگر می پیوندند تا به ظرفیت انجام ۵۰۰۰ تست كرونا در روز به ازای هر یك میلیون نفر دست یابند. مزیت مهم دیگر اجرای این طرح علاوه بر پاسخگویی ۲۴ ساعته، كاهش هزینه انجام آزمایش كروناست.
برای جلوگیری از افزایش آلودگی در آزمایشگاه ها مقرر است موانع فیزیكی ویژه در آنها نصب شود تا از تماس فیزیكی افراد آزمایش دهنده و كاركنان آزمایشگاه ها جلوگیری شود.
در حال حاضر مالزی تنها دارای ظرفیت تست كرونای ۱۲۵۵ نفر در روز به ازای هر یك میلیون نفر است و این در حالیست كه این رقم در سنگاپور ۶۸۰۰ تست به ازای هر یك میلیون نفر و در كره جنوبی ۶۵۰۰ تست به ازای هر یك میلیون نفر است.


منبع:

1399/01/20
23:06:50
5.0 / 5
3260
تگهای خبر: آزمایش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا