۲۰ طرح حوزه فوتونیك و لیزر حمایت شد

۲۰ طرح حوزه فوتونیك و لیزر حمایت شد

گوپا: ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 20 طرح در این عرصه حمایت كرد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پشتیبانی از طرح های فناورانه یكی از سرفصل های كاری ستاد توسعه فناوری های فوتونیك، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت است. در فرجه زمانی دوازده ماهه اخیر از میان طرح های ارسال شده به این ستاد در حوزه فوتونیك و لیزر، بیش از ۲۰ طرح نوآورانه تصویب و مورد حمایت قرار گرفت.
بر اساس فراخوان های اعلام شده از طرف این ستاد، بیش از ۵۰ طرح توسعه فناوری از طرف شركت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ های بر آمده از محیط های دانشگاهی به این مركز ارسال شد. در نهایت ۲۰ طرح كه بیشترین انطباق را با شاخصه ها و استانداردهای اعلامی داشتند، مورد پذیرش قرار گرفتند.
این طرح ها برای رسیدن به مرحله اجرا و تولید از حمایت این ستاد برخوردار شدند. در این بازه زمانی همین طور ۳۰ طرح توسعه فناوری كه در سال قبل تصویب شدند مورد حمایت قرار گرفتند. این حمایت ها به صورت حمایت بلاعوض و تسهیلات صورت پذیرفت.
در حوزه مواد پیشرفته و ساخت نیز، ستاد بیش از ۴۵ درخواست و طرح واصله در رابطه با حوزه مواد و ساخت، را مورد بررسی قرار داد كه بعد از ارزیابی های لازم، نتایج آن به متقاضی منعكس شده است. همچنین، داوری و تصویب حدود ۲۰ طرح فناورانه در رابطه با حوزه مواد و ساخت، در این ستاد صورت پذیرفت.
علاوه بر این، باتوجه به مقیاس نسبتاً بزرگ طرح های حوزه مواد و ساخت، مشاركت سرمایه گذار و مصرف كننده نهایی، اهمیت بسیاری در ایجاد اطمینان از به نتیجه رسیدن موضوع دارد. بدین سبب این ستاد، رویكرد ایجاد مدل و زیرساخت همكاری با هلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری را در نظر گرفته و در همین راستا تفاهم نامه همكاری با یكی از هلدینگ های بزرگ در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی منعقد و همكاریهای مشترك انجام شد.


منبع:

1399/01/23
20:40:08
5.0 / 5
3073
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا